Dnepropetrovsk Open 2014
Under 10 Girls Slalom Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Tsyutsyura Maria |
UKR |
|
-10 F |
2,00/43 |
3,00/40 |
|
|
|
Under 10 Boys Slalom Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-10 M |
4,00/43 |
2,00/46 |
|
|
|
Under 14 Girls Slalom Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
6,00/55/16.00 |
2,50/55/13.00 |
4,00/55/13.00 |
|
898,88 |
2 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-14 F |
1,00/55/13.00 |
4,50/55/16.00 |
4,50/55/14.25 |
|
831,46 |
Under 14 Boys Slalom Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Samoilov Alexander |
UKR |
|
-14 M |
1,50/55/14.25 |
3,50/55/13.00 |
2,50/55/13.00 |
|
712,77 |
2 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-14 M |
3,00/55/13.00 |
|
|
|
702,13 |
3 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
0,00/43 |
3,50/52 |
0,00/46 |
|
202,13 |
Under 17 Girls Slalom Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Ivlyushkina Olga |
UKR |
|
-17 F |
2,00/55/13.00 |
2,00/55/13.00 |
3,00/55/13.00 |
|
750,00 |
2 |
Perepelova Alena |
RUS |
|
-17 F |
1,50/55/14.25 |
4,50/55/14.25 |
3,50/34 |
|
647,73 |
3 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
5,00/55/16.00 |
2,00/55/14.25 |
3,00/55/16.00 |
|
590,91 |
Under 17 Boys Slalom Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Rauchenwald Nicolas |
AUT |
|
-17 M |
1,50/58/13.00 |
3,00/58/13.00 |
4,50/58/13.00 |
|
676,47 |
2 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-17 M |
1,50/58/14.25 |
4,00/58/14.25 |
4,50/58/14.25 |
|
558,82 |
3 |
Melnichenko Georgiy |
UKR |
|
-17 M |
2,00/58/16.00 |
4,00/58/18.25 |
5,00/37 |
|
392,16 |
Under 10 Girls Tricks Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Tsyutsyura Maria |
UKR |
|
-10 F |
3000 |
2670 |
|
|
455,93 |
Under 10 Boys Tricks Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-10 M |
1870 |
3730 |
3070 |
|
496,67 |
Under 14 Girls Tricks Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-14 F |
5360 |
5690 |
5360 |
|
864,74 |
2 |
Shevtsova Eva |
UKR |
|
-14 F |
3640 |
4570 |
5520 |
|
838,91 |
3 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
3700 |
5010 |
4640 |
|
761,40 |
4 |
Rybak Iryna |
UKR |
|
-14 F |
4400 |
4530 |
3580 |
|
688,45 |
5 |
Vorchilo Diana |
UKR |
|
-14 F |
1060 |
1390 |
|
|
211,25 |
Under 14 Boys Tricks Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Samoilov Alexander |
UKR |
|
-14 M |
5770 |
4690 |
6540 |
|
870,84 |
2 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-14 M |
2980 |
3270 |
|
|
435,42 |
3 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
2830 |
1900 |
|
|
376,83 |
4 |
Grushko Alexandr |
UKR |
|
-14 M |
1190 |
2470 |
|
|
328,89 |
5 |
Semavin Savely |
BLR |
|
-14 M |
1310 |
1150 |
|
|
174,43 |
6 |
Kuktenko Alexander |
UKR |
|
-14 M |
990 |
830 |
|
|
131,82 |
Under 17 Girls Tricks Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Ivlyushkina Olga |
UKR |
|
-17 F |
5300 |
5300 |
5370 |
|
613,71 |
2 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
3290 |
5320 |
4280 |
|
608,00 |
3 |
Pirozhenko Anna |
UKR |
|
-17 F |
4110 |
4710 |
|
|
538,29 |
Under 10 Boys Jump Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-10 M |
0,00m |
0,00m |
0,00m |
|
|
Under 14 Girls Jump Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-14 F |
32,5m |
32,0m |
33,0m |
|
988,59 |
2 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
25,9m |
26,5m |
28,4m |
|
813,69 |
Under 14 Boys Jump Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Samoilov Alexander |
UKR |
|
-14 M |
34,6m |
35,2m |
34,7m |
|
756,76 |
2 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
15,0m |
14,5m |
0,00m |
|
150,15 |
Under 17 Girls Jump Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Ivlyushkina Olga |
UKR |
|
-17 F |
31,5m |
30,8m |
31,8m |
|
656,08 |
2 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
0,00m |
24,0m |
24,8m |
|
470,90 |
Under 17 Boys Jump Results
Homologation: Ranking List - 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
Overall |
1 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-17 M |
43,2m |
49,4m |
46,8m |
|
909,93 |
2 |
Arefiev Egor |
RUS |
|
-17 M |
45,2m |
48,0m |
49,2m |
|
905,31 |
3 |
Ovchinnikov Gleb |
RUS |
|
-17 M |
34,3m |
35,2m |
37,5m |
|
635,10 |
Under 10 Boys Overall Results
- 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-10 M |
|
496,67 |
|
496,67 |
Under 14 Girls Overall Results
- 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-14 F |
831,46 |
864,74 |
988,59 |
2684,79 |
2 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
898,88 |
761,40 |
813,69 |
2473,97 |
3 |
Rybak Iryna |
UKR |
|
-14 F |
|
688,45 |
|
688,45 |
Under 14 Boys Overall Results
- 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Samoilov Alexander |
UKR |
|
-14 M |
712,77 |
870,84 |
756,76 |
2340,37 |
2 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-14 M |
702,13 |
435,42 |
|
1137,55 |
3 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
202,13 |
376,83 |
150,15 |
729,11 |
Under 17 Girls Overall Results
- 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Ivlyushkina Olga |
UKR |
|
-17 F |
750,00 |
613,71 |
656,08 |
2019,79 |
2 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
590,91 |
608,00 |
470,90 |
1669,81 |
Under 17 Boys Overall Results
- 03.10.14 - 05.10.14
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-17 M |
558,82 |
941,01 |
909,93 |
2409,76 |