Moravia Cup 2018

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 4.25/52 2.00/52/16.00   698.41
2 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 5.50/46 2.50/49   515.87
3 Davidova Barbora SKO
CZE
 
-14 F 3.50/46 3.00/46   436.51
4 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 1.00/46 2.00/46   412.70
5 Kalinova Eliska VLS
CZE
 
-14 F 1.50/43 1.50/34   309.52

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 5.00/55/18.25 3.50/55/18.25   602.94

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 4.50/34 0.00/55/14.25   729.73

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 2.00/58/13.00 1.00/58/13.00   756.10
2 Saxa Samuel TXK
SVK
 
-17 M 2.50/58/14.25 5.00/58/14.25   719.51
3 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 2.50/58/18.25 5.00/58/14.25   719.51
4 Vasko Daniel TXK
SVK
 
-17 M 3.00/58/14.25 5.00/58/16.00   695.12
5 Beran Tadeas SWP
CZE
 
-17 M 0.00/37 3.00/52   402.44
6 LÝzler Michal VLS
CZE
 
-17 M 2.50/49 4.50/46   323.17

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 2.00/55/13.00 1.50/55/12.00   854.43
2 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 4.00/55/14.25 4.00/55/14.25   734.18
3 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25   721.52
4 Vesela Jitka SWP
CZE
 
Ope F 0.00/52 2.00/52   481.01
5 Lizlerova Nikola VLS
CZE
 
Ope F 5.00/43 3.00/46   341.77

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Vesely Petr SWP
CZE
 
Ope M 2.00/58/11.25 2.50/58/12.00   850.57
2 Marek Petr VLS
CZE
 
Ope M 0.00/37 2.00/58/14.25   643.68
3 Tichy Vaclav DOL
CZE
 
Ope M   2.00/58/18.25   505.75
4 Hlousek Milan SKO
CZE
 
Ope M 4.00/55/18.25     459.77
5 Necas Zdenek DOL
CZE
 
Ope M 3.00/37     34.48

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 2.00/55/18.25 1.00/55/13.00   709.68
2 Beran Pavel VLP
CZE
 
45+ M 4.00/55/18.25 4.25/55/18.25   519.35

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 1720 2160   482.14
2 Kalinova Eliska VLS
CZE
 
-14 F 1710 1950   435.27
3 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 1740 1800   401.79
4 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 1580 1390   352.68
5 Davidova Barbora SKO
CZE
 
-14 F 920 1410   314.73
6 Mezlova Andrea DOL
CZE
 
-14 F 200 200   44.64
6 Necasova Aneta DOL
CZE
 
-14 F 200 200   44.64
8 Vaskova Sara TXK
SVK
 
-14 F 200 80   44.64

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 1340 1050   231.03

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 3450 3860   863.53

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 4320 2800   584.57
2 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 2990 3290   445.20
3 LÝzler Michal VLS
CZE
 
-17 M 600 610   82.54

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 3310 3710   515.99
2 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 2260 3600   500.70
3 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 2840 3520   489.57

Over 45 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 1690 2390   430.63

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 15.7m 15.3m   576.16
2 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 13.0m 14.1m   470.20
3 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 11.1m 11.2m   278.15

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 18.4m 18.0m   545.45

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 18.9m 19.3m   389.24

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 41.7m 40.8m   1124.11
2 Vasko Daniel TXK
SVK
 
-17 M 32.8m 33.9m   847.52
3 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 28.2m 27.6m   645.39

Open Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 31.7m 33.7m   579.18
2 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 27.9m 27.1m   453.36
3 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 22.5m     336.23

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Cerny Matej VLS
CZE
 
Ope M 44.9m 43.7m   599.66
2 Marek Petr VLS
CZE
 
Ope M 39.6m 39.4m   508.59

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 12.2m     156.63

Under 14 Girls Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 698.41 482.14 576.16 1756.71
2 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 515.87 401.79 470.20 1387.86
3 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 412.70 352.68 278.15 1043.53

Under 14 Boys Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 602.94 231.03 545.45 1379.42

Under 17 Girls Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 729.73 863.53 389.24 1982.50

Under 17 Boys Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 719.51 584.57 1124.11 2428.19
2 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 756.10 445.20 645.39 1846.69

Open Ladies Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 854.43 489.57 579.18 1923.18
2 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 721.52 500.70 453.36 1675.58
3 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 734.18 515.99 336.23 1586.40

Over 45 Men Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 709.68 430.63 156.63 1296.94