Friendship Cup 2011
Feldberger Seenplatte - 30/31 Jul 2011 2011

Friendship Cup 2011 - Individual classification

Friendship Cup 2011

Under 14,Under 17,Under 21,Open Slalom Results

Homologation: Ranking List - 30.07.2011 - 31.07.2011
  Name Country Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Bonnemann Chiara GER -17 F 2,00/55/13.00 1,50/55/12.00   912,16
2 Bonnemann Giannina GER -17 F 3,50/55/13.00 4,00/55/13.00   864,86
3 Seiffert Ronja-Marie GER -14 F 5,00/55/16.00 5,00/55/16.00   773,72
4 Albrecht Magnus GER -17 M 4,00/58/16.00 3,50/58/14.25   718,75
5 Bonnemann Carlotta GER -14 F 0,00/49 1,00/55/16.00   715,33
6 Berg Jeanna GER Ope F 1,50/34 4,50/55/14.25   688,24
7 Grabow Isabell GER -14 F 2,50/49 3,00/55/18.25   656,93
8 Langrock Claudia GER Ope F 4,00/55/18.25 1,00/55/14.25   647,06
9 Kokotek Michael GER -21 M 1,50/58/14.25 3,00/58/14.25   626,37
10 Bothe Konstantin GER -17 M 5,50/37 4,50/58/18.25   581,25
11 Berg Kai GER Ope M 5,00/58/18.25 3,50/58/16.00   565,93
12 Beier Toni GER Ope M 3,00/37 3,50/58/18.25   500,00
13 Wucherpfennig Lisa GER -17 F 3,00/46 4,50/49   466,22
14 Scholz Andreas GER Ope M 2,50/37 2,50/37   27,47
15 Du Plessis Dewald RSA Ope M 2,00/37 2,00/37   21,98
16 Jacobsen Kai NAM -21 M 1,50/37 2,00/37   21,98
17 Kaupa Florian GER -14 M 1,00/37     12,99

Under 14,Under 17,Under 21,Open Tricks Results

Homologation: Ranking List - 30.07.2011 - 31.07.2011
  Name Country Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Bonnemann Giannina GER -17 F 3830 6300   720,00
2 Seiffert Ronja-Marie GER -14 F 2700 2860   434,65
3 Bonnemann Carlotta GER -14 F 2750 2750   417,93
4 Berg Jeanna GER Ope F 3280     382,28
5 Bonnemann Chiara GER -17 F 3270 1730   373,71
6 Langrock Claudia GER Ope F 680 2870   334,50
7 Bothe Konstantin GER -17 M 2560 3280   312,08
8 Grabow Isabell GER -14 F 1990 960   302,43
9 Wucherpfennig Lisa GER -17 F 1120 1870   213,71
10 Albrecht Magnus GER -17 M 1460 1100   138,92
11 Beier Toni GER Ope M 1580 330   135,27
12 Kokotek Michael GER -21 M 1300 1160   111,30
13 Grabow Annkatrin GER -14 F 570 390   86,63
14 Langrock Martin GER -14 M 560 600   79,89
15 Kaupa Richard GER -14 M 290 120   38,62
16 Kaupa Florian GER -14 M 140 200   26,63

Under 14,Under 17,Under 21,Open Jump ResultsUnder 14,Under 17,Under 21,Open Jump Results

Homologation: Ranking List - 30.07.2011 - 31.07.2011
  Name Country Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Bonnemann Giannina GER -17 F 36,1m 39,1m   849,21
2 Schipner Thoralf GER Ope M 54,5m     781,25
3 Bonnemann Chiara GER -17 F 33,5m 34,9m   738,10
4 Albrecht Magnus GER -17 M 34,0m 36,3m   634,20
5 Kokotek Michael GER -21 M 44,2m 44,0m   611,84
6 Berg Jeanna GER Ope F 32,8m 33,6m   611,49
7 Bothe Konstantin GER -17 M 32,3m 32,5m   551,95
8 Berg Kai GER Ope M 27,1m 27,7m   340,46
9 Bonnemann Carlotta GER -14 F 12,9m 12,6m   224,33
10 Scholz Andreas GER Ope M 19,4m 19,9m   212,17

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved