Mistrovstvi CR Junioru
Oleksovice - 13/15 Sep 2013 2013

Mistrovstvi CR Junioru - Individual classification

Mistrovstvi CR Junioru

Under 15 Grils Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Vrabcova Katerina SKP 2,50/55/16.00 4,00/55/14.25   764,04
2 Susova Karolina WSN 3,00/55/14.25 3,00/55/14.25   741,57
3 Ledvinova Tereza SKP 3,50/55/18.25 2,50/55/18.25   483,15
4 Starkova Isabela WSN 1,50/55/18.25 1,50/55/18.25   438,20
5 Hlavacova Barbora SKP 1,00/37 3,00/52   337,08

Under 15 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Cespivo Jakub WSN 1,25/55/12.00 2,00/55/12.00   808,51
2 Slansky Jan SMK 5,00/55/14.25 2,00/55/13.00   680,85
3 Kalina Ondrej VLS 5,00/52 3,00/55/16.00   446,81
4 Marek Petr VLS 1,50/55/18.25 4,00/52   287,23

Under 19 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Cespivova Anna WSN 2,00/55/12.00 1,00/55/12.00   653,06
2 Svecova Katerina SKO 2,00/55/13.00 4,00/55/14.25   530,61
3 Starkova Rebeka WSN 1,50/55/14.25 3,00/55/14.25   428,57
4 Balounova Kamila WSN 3,00/55/18.25 2,50/55/18.25   183,67

Under 19 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Meisner Viktor WSN 2,00/58/12.00 2,50/58/12.00   590,91
2 Svoboda Jan SKP 4,00/58/13.00 3,50/58/13.00   509,09
3 Loudil Marek WSN 2,00/58/13.00 3,00/58/13.00
(Tie break: 3,00/58/13.00)
  490,91
3 Hruby Libor SWP 2,00/58/13.00 3,00/58/13.00
(Tie break: 2,50/58/13.00)
  490,91
5 Kolar Vaclav SKO 2,00/58/14.25 2,00/58/14.25   363,64

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Valek Robert DOL 4,00/55/18.25 5,00/55/18.25   136,21
2 Tichy Vaclav Sen DOL 5,50/52 3,00/49   117,94

Under 15 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Susova Karolina WSN 1530 3330   506,08
2 Vrabcova Katerina SKP 3100 3300   501,52
3 Ledvinova Tereza SKP 2210 3100   471,12
4 Starkova Isabela WSN 2810 2910   442,25
5 Klementova Radka WSN 1780 1560   270,52
6 Hlavacova Barbora SKP 1370     208,21
7 Hanusova Adela WSN 1220     185,41

Under 15 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Lang Martin SLP 3430 3550   472,70
2 Cespivo Jakub WSN 3300 3340   444,74
3 Slansky Jan SMK 3510 3160   467,38
4 Kalina Ondrej VLS 1860 2430   323,57
5 Marek Petr VLS 2200 2230   296,94

Under 19 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Svecova Katerina SKO 5390 5290   628,21
2 Cespivova Anna WSN 4650 4560   541,96
3 Starkova Rebeka WSN 2920 2970   346,15
4 Balounova Kamila WSN 2420 1950   282,05

Under 19 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Meisner Viktor WSN 6360 6360   544,52
2 Hruby Libor SWP 4100 3390   351,03
3 Loudil Marek WSN 1460 3210   274,83
4 Kolar Vaclav SKO 2290 2830   242,29
5 Svoboda Jan SKP 4330 1890   370,72

Over 35 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Ledvinova Hana SKP 830 1720   254,81

Under 15 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Susova Karolina WSN 21,1m 21,6m   555,13
2 Vrabcova Katerina SKP 19,0m 20,1m   498,10
3 Hlavacova Barbora SKP 13,3m 14,1m   269,96
4 Starkova Isabela WSN 11,3m 11,5m   176,53

Under 15 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Slansky Jan SMK 26,8m 30,2m   606,61
2 Cespivo Jakub WSN 29,4m 29,0m   582,58
3 Kalina Ondrej VLS 21,7m 22,8m   384,38
4 Marek Petr VLS 23,9m 22,3m   417,42

Under 19 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Svecova Katerina SKO 31,1m 31,5m   432,84
2 Cespivova Anna WSN 27,9m 31,4m   429,85
3 Starkova Rebeka WSN 29,3m 30,3m   397,01
4 Balounova Kamila WSN 19,1m 19,7m   129,06

Under 19 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Hruby Libor SWP 43,5m 45,6m   481,31
2 Meisner Viktor WSN 37,5m 38,0m   303,74
3 Loudil Marek WSN 35,6m 36,3m   264,02
4 Svoboda Jan SKP 28,6m 32,3m   170,56
5 Kolar Vaclav SKO 23,6m 27,8m   105,65

Under 15 Girls Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Susova Karolina WSN 741,57 506,08 555,13 1802,78
2 Vrabcova Katerina SKP 764,04 501,52 498,10 1763,66
3 Starkova Isabela WSN 438,20 442,25 176,53 1056,98
4 Hlavacova Barbora SKP 337,08 208,21 269,96 815,25

Under 15 Men Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Cespivo Jakub WSN 808,51 444,74 582,58 1835,83
2 Slansky Jan SMK 680,85 467,38 606,61 1754,84
3 Kalina Ondrej VLS 446,81 323,57 384,38 1154,76
4 Marek Petr VLS 287,23 296,94 417,42 1001,59

Under 19 Ladies Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Cespivova Anna WSN 653,06 541,96 429,85 1624,87
2 Svecova Katerina SKO 530,61 628,21 432,84 1591,66
3 Starkova Rebeka WSN 428,57 346,15 397,01 1171,73
4 Balounova Kamila WSN 183,67 282,05 129,06 594,78

Under 19 Men Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Meisner Viktor WSN 590,91 544,52 303,74 1439,17
2 Hruby Libor SWP 490,91 351,03 481,31 1323,25
3 Svoboda Jan SKP 509,09 370,72 170,56 1050,37
4 Loudil Marek WSN 490,91 274,83 264,02 1029,76
5 Kolar Vaclav SKO 363,64 242,29 105,65 711,58

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved