Marin Klub Masters
Melice - 24/25 Jun 2017 2017

Marin Klub Masters - Individual classification - pub

Marin Klub Masters

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Under 12 Round 1 Under 12 Round 2      
1 Kmentova Klaudie WSN 5,00/37 3,50/37      

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Polidorova Linda WSN 1,25/55/18.25 4,00/55/18.25      
2 Kmentova Klaudie WSN 5,50/34 2,50/37      

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalina Ondrej VLS 5,00/55/13.00        
2 Lang Martin SLP 1,50/55/18.25 2,00/55/16.00      
3 Beran Tadeas SWP 1,50/52 4,00/55/18.25      

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Isabela WSN 4,00/55/14.25 5,00/55/18.25      
2 Hanusova Adela WSN 1,25/55/16.00 3,00/55/16.00      

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Masar Adam KVLPI 1,00/58/13.00 1,00/58/13.00      
2 Marek Petr VLS 0,50/37 2,00/58/14.25      
3 Beran Matous VLP 3,50/58/16.00 5,00/58/16.00      

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Cespivova Anna WSN 0,50/55/11.25 1,50/34      
2 Susova Karolina WSN 4,00/55/13.00 2,00/55/13.00      
3 Starkova Rebeka WSN 3,00/55/18.25 5,00/55/18.25      

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Vesely Petr SWP 3,25/58/11.25 1,25/58/11.25      
2 Skoda Martin SKS 1,50/58/12.00 5,00/58/14.25      
3 Cespivo Jakub WSN 1,00/58/12.00 1,50/58/14.25      
4 Skoda Stepan SKS 2,00/58/13.00 5,00/58/13.00      

Over 35 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Jerglova Renata SMK 2,00/55/18.25        
2 Vesela Jitka SWP 2,50/52 3,50/52      
3 Fajglová Iveta SMK 3,00/49 2,00/52      
4 Kalinova-Cerna Sarka VLS 4,50/49        

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kolman Zdenek Sen. VLP 1,50/55/13.00        
2 Beran Pavel VLP 1,25/55/18.25 3,00/55/16.00      
3 Kment Libor WSN 2,50/52 2,50/37      

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Under 12 Round 1 Under 12 Round 2      
1 Kalinova Eliska VLS 1680 1950      
2 Kmentova Klaudie WSN 1880 1770      
3 Jerglova Radka SMK 500 500      
4 Theerova Alzbeta SKP 140 200      

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Under 12 Round 1 Under 12 Round 2      
1 Dlouhy Adam WSN 760 1590      

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Polidorova Linda WSN 1560 810      
2 Kalinova Eliska VLS 1000 1420      
3 Kmentova Klaudie WSN 590 1140      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalina Ondrej VLS 3220        
2 Lang Martin SLP 2340 2250      
3 Dlouhy Adam WSN 1270 840      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Isabela WSN 3230 3930      
2 Klementova Radka WSN 2670 2670      
3 Hanusova Adela WSN 2450 2170      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Beran Matous VLP 2590 2710      
2 Marek Petr VLS 1370        
3 Lízler Michal VLS 40 230      

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Gerenscery Martina WSN 5900 6800      
2 Povolna Petra WSN 5190 5890      
3 Klementova Bara WSN 4650 4830      
4 Starkova Rebeka WSN 3180 3550      
5 Susova Karolina WSN 3110 3170      
6 Cespivova Anna WSN 2720 2190      

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Cespivo Jakub WSN 2590 3000      

Over 35 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalinova-Cerna Sarka VLS 1970        

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Gerencsery Ladislav WSN 3700 3520      

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Polidorova Linda WSN 11,9m 13,3m      

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalina Ondrej VLS 38,9m 38,7m      
2 Lang Martin SLP 16,7m 19,0m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Isabela WSN 16,2m 19,0m      
2 Hanusova Adela WSN 15,6m 18,5m      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Masar Adam KVLPI 43,6m        
2 Marek Petr VLS 36,8m 40,0m      
3 Beran Matous VLP 26,0m 24,2m      

Open Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Rebeka WSN 29,5m 31,0m      

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Cerny Matej VLS 40,2m 45,5m      

Men Overall Results

- 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kalina Ondrej VLS -14 M 744,68 400,00 860,12 2004,80
2 Marek Petr VLS -17 M 520,55 117,29 418,41 1056,25
3 Lang Martin SLP -14 M 425,53 290,68 267,86 984,07
4 Beran Matous VLP -17 M 479,45 232,02 125,52 836,99

Women Overall Results

- 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Starkova Isabela WSN -17 F 597,01 458,04 160,00 1215,05
2 Starkova Rebeka WSN Ope F 309,09 413,75 417,91 1140,75
3 Polidorova Linda WSN -14 F 494,38 237,08 237,74 969,20
4 Hanusova Adela WSN -17 F 492,54 285,55 146,67 924,76

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved