International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 

Classic
Results 2019
Results 2018

E&A ranking 2019
E&A ranking 2018

E&A skier ranking IDs

Cableski
Results 2019
Results 2018

World ranking 2019
World ranking 2018

E&A ranking 2019
E&A ranking 2018

Who beats who 2019
Who beats who 2018

Disabled
Results 2019
Results 2018

E&A ranking 2019
E&A ranking 2018

Barefoot
Results 2019
Results 2018

World ranking 2019

E&A ranking 2019
E&A ranking 2018

Boat Wakeboard
Results 2019
Results 2018

Wakesurf
Results 2019
Results 2018

Administration
Add a competition
Remove a competition
See test competitions

Links
Iwwf E&A office
Iwwf E&A ski schools
Iwwf - World
Waterski softwares

  iwwfed-ea.org
+ All disciplines - Competitions to come
+ All disciplines - Competitions this week
17/18 Aug
 Live 
classic
19SRB001
MEMORIAL MLADEN PARUN 2019
  Becmen

17/18 Aug
 Live 
classic
19GBR007
Church Wilne Multi Event
  Church Wilne Watersports Club

17/18 Aug
 Live 
classic
19FRA022
Trophée de Meuzac
  Meuzac

17/18 Aug
 Live 
classic
19CZE007
Mistrovstvi CR dofenu, junioru a senioru
  Oleksovice

17/18 Aug
classic
19BEL005
MWK Cup
  Walem

16/18 Aug
 Live 
classic
19SVK003
Majstrovstvá SR juniorov, seniorov a finále SP
  Piestany

16/18 Aug
 Live 
classic
19GER004
German-Open-Championships
  Fetzersee

16/18 Aug
classic
19GER003
German-Senior-Championships
  Fetzersee

16 Aug
classic
19BEL004
Senior Salom Special 2019
  Walem - Mechelen

13/18 Aug
classic
19IWWF02
2019 IWWF World Waterski Open Championships
  PUTRAJAYA LAKE

13 Aug
classic
19NOR005
Tirsdagscupen no. 5 - 2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
+ All disciplines - Results of competitions 2019
11 Aug
classic
19NOR012
Enebakk Open
  Mjærvann
html
pdf
11 Aug
classic
19GBR003
19GBR003 SOUTHLAKE AUGUST 2019
  SOUTHLAKE
html
pdf
10/11 Aug
boat wakeboard
19COL06
Festival de Verano 2019 Wakeboard
  Parque Simón Bolivar

10/11 Aug
disabled
19SWE006D
Olboy/Oldgirl SM Disabled
  Ambjörnarp

pdf
10/11 Aug
disabled
19FRA030D
Austin's Cup
  Seysses
html
pdf
10/11 Aug
classic
19SWE006
Oldboy/Oldgirl SM 2019
  Ambjörnarp

pdf
10/11 Aug
classic
19SVK002
POHAR INTERU
  Blatné
html
pdf
10/11 Aug
classic
19FRA030
Austin's Cup
  Seysses
html
pdf
10/11 Aug
classic
19COL06
Festival de Verano 2019
  Parque Simón Bolivar

10/11 Aug
classic
19AUT003
WASSERSKI Staatsmeisterschaft 2019
  Wasserskileistungszentrum Union Fischlham
html
pdf
10 Aug
barefoot
19BEL001
Kampioenschap van Vlaanderen 2019
  Barefoot Beach Lommel
html
pdf
10 Aug
classic
19NOR011
Dr. Oetker
  Mjærvann
html
pdf
9/11 Aug
classic
19GER001
International German Open 2019
  Feldberg
html
pdf
5/10 Aug
boat wakeboard
19EAC0001
E&A Championships 2019
  Kyiv, Ukraine

3/4 Aug
boat wakeboard
19LBN01
Wakefest Lebanon 2019 3rd & 4th August 2019
  Chabrouh Dam, Lebanon

3/4 Aug
boat wakeboard
19FRA101
Championnat de Ligue BFC Wakeboard
  Laroche Migennes
html
pdf
3/4 Aug
disabled
19SWE001D
Svenska Mästerskapen Disabled
  Linköping
html
pdf
3/4 Aug
classic
19SWE001
OPEN SM
  LINKÖPING
html
pdf
3/4 Aug
classic
19NOR016
Jodi's Skicup
  Limavannet
html
pdf
3/4 Aug
classic
19HUN002
Hungarian Slalom 2019
  Kal
html
pdf
3/4 Aug
classic
19FRA014
Championnats de Ligue BFC et du Mont de Laroche FRANCE
  Laroche Saint Cydroine 89
html
3/4 Aug
classic
19FRA012
Mémorial M.NAUDINAT- Ch Ligue NAQU
  ORTHEZ

pdf
3/4 Aug
classic
19DEN005
Slalom Cup Aalborg 2019
  Aalborg Vandski Klub
html
pdf
3/4 Aug
classic
19CZE011
Memorila V. Kadlcika - zavod do 12
  Strហpod Ralskem
html
pdf
3/4 Aug
classic
19CZE002
Memoriál Víti Kadlcíka
  StrហPod Ralskem
html
pdf
2/4 Aug
wakesurf
19LBN001
Wakefest Lebanon 2019
  Chabrouh Dam

2/4 Aug
classic
19ITA020
Sicilia International 2019
  Caccamo
html
pdf
1 Aug
classic
19GBR022
Malibu Mid Week Jump
  Hazelwoods Ski World
html
pdf
31 Jul/4 Aug
classic
19EAC003
2019 IWWF Europe & Africa Under 21 Championships
  Dnipro, Ukraine
html
pdf
30 Jul
classic
19PER05
XVIII Juegos Panamericanos Overall
  Lagunas de Bujamas

27/30 Jul
boat wakeboard
19PER004
XVIII Juegos Panamericanos Wakeboard
  Lagunas de Bujama

27/30 Jul
classic
19PER004
XVIII Juegos Panamericanos
  Lagunas de Bujama

27/28 Jul
classic
19SVK001
Slovakia Trophy
  Piestany
html
pdf
27/28 Jul
classic
19FRA005
Grand prix de Marcillac
  Marcillac-la-croisille
html
pdf
27/28 Jul
classic
19DEN011
Open DM
  Aalborg Vandski Klub
html
pdf
27 Jul
classic
19POL001
Lotto Netta Cup
  Augustow
html
pdf
26/28 Jul
cableski
19AUT01
International Austrian Open of Cableski
  Asten Ausee
html
pdf
26/28 Jul
classic
19SWE009
U-14, U-17 & U-21 SM
  Strömsnäsbruk
html
pdf
26/27 Jul
barefoot
19FIN01
Scandinavian Open 2019
  Kokkola

25/28 Jul
classic
19ITA013
Campionati Italiani di categoria
  Fosso Ghiaia -Ravenna
html
pdf
25/26 Jul
classic
19DEN010
Special DM
  Aalborg Vandski Klub
html
pdf
23/28 Jul
classic
19EAC002
2019 IWWF E&A 35+ Championships
  Amfithea Ioannina
html
pdf
23/27 Jul
classic
19INA01
2019 KEJURNAS NOWS TOURNAMENT
  Jakarta

22/28 Jul
disabled
19IWWFD01
2019 IWWF World Disabled Waterski Championships
  Skarnes
html
pdf
21 Jul
classic
19AUT007
OBERÖSTERREICHISCHE LANDESMEISTERSCHAFT
  Steyregg, Salmsee OÖ-Leistungszentrum
html
pdf
20/21 Jul
boat wakeboard
19FRA103
Championnats de France de Wakeboard & Wakeskate Bateau 2019
  Windsor Wake School
html
pdf
20/21 Jul
barefoot
19USA019
2019 Ed Finley Southern Regionals
  Fort Lauderdale, Florida
html
pdf
20/21 Jul
barefoot
19FRA001B
championnats de france 2019
  st Prest
html
pdf
20/21 Jul
disabled
19FRA023D
Coupe de Meuzac
  Meuzac
html
pdf
20/21 Jul
classic
19POL006
Mistrzostwa Polski w slalomie
  Znin
html
pdf
20/21 Jul
classic
19POL005
MP w slalomie U14 U17 U21 S35 S45
  Znin
html
pdf
20/21 Jul
classic
19FRA023
Coupe de Meuzac
  Meuzac
html
pdf
20/21 Jul
classic
19CZE009
O Pohar Slavoje Plzen-zavod do 12 let
  Hracholusky
html
pdf
20 Jul
classic
19GBR006
Sultan of Slalom
  Cirencester Water Ski Club
html
pdf
20 Jul
classic
19AUT008
Österr. U10-, U12-, U14-, U17-, U21- Meisterschaften
  Wasserskizentrum Salmsee Steyregg
html
pdf
19/21 Jul
cableski
19SVK001C
Gran Prix of the Cable - European Cable Ski Tour 2019
  Kosice

pdf
19/21 Jul
classic
19GRE004
PAMVOTIS OPEN 2019
  IOANNINA (MAN MADE CANAL- AMFITHEA IOANNINA)
html
pdf
19/21 Jul
classic
19CZE001
O Pohar Slavoje Plzen
  Hracholusky
html
pdf
19/20 Jul
boat wakeboard
19KSA001
IWWF Neom Wakeboard Cup
  Neom, Saudi Arabia

19/20 Jul
barefoot
19USA24R
2019 Eastern Regionals
  Norristown, PA
html
pdf
16/21 Jul
classic
19EAC001
2019 IWWF Europe & Africa Open Championships
  Botaski, Sesena
html
13/14 Jul
cableski
19BLR01
Belarus Juniors & Seniors Championships
  Ptich, Minsk, Belarus
html
pdf
13/14 Jul
classic
19SUI001
CNV - Chicken Cup #3
  La Rena
html
pdf
13/14 Jul
classic
19POL02
MP w je¿dzie figurowej U14, U17, U21, S35
  Skulsk

13/14 Jul
classic
19POL01
Mistrzostwa Polski w jeŸdzie figurowej
  Skulsk

13/14 Jul
classic
19HUN004
V4 Slalom Cup
  Majoshaza
html
pdf
13/14 Jul
classic
19DEN03
2019 Scandinavian Youth Championships
  Vallensbæk Vandski Klub
html
pdf
13/14 Jul
classic
19AUT004
International Linz Trophy 2019
  Wasserskizentrum Salmsee Steyregg near Linz/Austria,
html
pdf
12/14 Jul
barefoot
19GER90
Combined Belgian, Dutch and German Nationals
  Fetzer-See

12/14 Jul
disabled
19FRA002D
Championnats de France FFSNW Para
  Muret
html
pdf
12/14 Jul
classic
19SWE003
Gästabudstrofen 2019
  Nyköping
html
pdf
12/14 Jul
classic
19RUS002
Vega Open 2019
  Vega Waterski Club, Moscow Region
html
pdf
12/14 Jul
classic
19ITA004
Slalom Contest Napoli - Campionati Italiani Assoluti
  Varcaturo (NA)

pdf
12/14 Jul
classic
19GBR001
Mapple Pro-Am 2019
  Thorpe Lake
html
pdf
12/14 Jul
classic
19FRA002
Championnats de France FFSNW Ski Nautique Relèves Espoirs Para
  MURET
html
pdf
12/13 Jul
barefoot
19GBR001
2019 Great Britain Nationals
  Cirencester
html
pdf
11/14 Jul
classic
19GRE010
GREEK NATIONALS 2019
  STRATOS LAKE AGRINIO-NATIONAL TRAINING CENTER
html
pdf
9/11 Jul
classic
19FRA032
MALIBU OPEN PRO/AM LACANAU
  LACANAU PITROT

pdf
9 Jul
barefoot
19AUT02
ÖN Barfuss Wasserski Meisterschaften 2019
  WSZ Wallsee
html
pdf
9 Jul
barefoot
19AUT002
ÖN Barfuss Wasserski Meisterschaften 2019
  WSZ Wallsee

6/7 Jul
disabled
19SWE004D
West Coast Open - Disabled
  Ulasjön
html
pdf
6/7 Jul
disabled
19FRA029D
VINNEY'S CUP
  Seysses
html
pdf
6/7 Jul
classic
19SWE004
West Coast Open
  Bollebygd
html
pdf
6/7 Jul
classic
19LTU001
Vilnius Open 2019
  Vilnius, Lake Giluzis
html
pdf
6/7 Jul
classic
19GBR002
SOUTHLAKE RANKINGS
  SOUTHLAKE
html
pdf
6/7 Jul
classic
19FRA03
Championnats de France Séniors
  ARC sur TILLE FRANCE
html
6/7 Jul
classic
19FRA029
VINNEY'S CUP
  SEYSSES
html
pdf
6 Jul
barefoot
19AUT01
International Austrian Barefoot Championships
  Wallsee
html
pdf
5/7 Jul
classic
19ITA001
VI San Gervasio PRO-AM 2019
  San Gervasio Bresciao
html
pdf
5/7 Jul
classic
19AUT002
MEVISTO Austrian Open 2019
  Fischlham
html
pdf
5/6 Jul
cableski
19GER003C
Intl. Friedberg Cup 2019
  Chill & Wake Friedberg
html
pdf
5/6 Jul
classic
19GRE008
7th ALIAKMON OPEN 2019
  POLYFYTOS LAKE
html
pdf
5 Jul
classic
19NOR009
Junior Summer 2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
4/7 Jul
classic
19CHI20
2019 IWWF World Under 21 Waterski Champioships
  SHALOM PARK WATER SKI SITE

1 Jul
classic
19DEN04
Mandags konkurrence 1 juni 2019
  VVK

29/30 Jun
classic
19SWE005
Strömsnäs Open
  Strömsnäsbruk
html
29/30 Jun
classic
19RUS001
Moscow Region Istra
  Moscow Region Sokolovskoei
html
pdf
29/30 Jun
classic
19NOR014
NM 2019 Aldersbestemt
  Limavatnet, Sandnes
html
pdf
29/30 Jun
classic
19FRA027
Trophée de Losne Chaugey
  Chaugey

29/30 Jun
classic
19FRA021
Championnats de Ligue IDF
  Grez sur loing
html
pdf
29/30 Jun
classic
19BLR002
Belarus Open National 2019
  Minsk, Belarus
html
pdf
29/30 Jun
classic
19AUT001
NoWave Slalom Cup 2019
  Tulln
html
pdf
29 Jun
barefoot
19USA022
2019 Tri-State Championships
  Blue Moo Lake, Alma Center, Wisconsin
html
pdf
28/30 Jun
disabled
19EACD003
14° International San Gervasio
  San Gervasio
html
pdf
28/30 Jun
cableski
19GER002
Wetsports Trophy 2019
  Kiefersfelden
html
pdf
28/30 Jun
classic
19ITA003
14°International San Gervasio B.no
  San Gervasio
html
pdf
28/30 Jun
classic
19ESP001
2019 PROAM & BIG DAWG TOUR STOP 1
  BOTASKI, SESENA
html
pdf
28/30 Jun
classic
19CZE003
Melice Waterski Cup 2019
  Melice u Prelouce
html
pdf
28 Jun
classic
19FRA015
Aqua Challenge
  Gravon
html
pdf
27/28 Jun
disabled
19NOR015D
NM Para 2019
  Limavannet, Sandnes,Norway
html
pdf
27/28 Jun
classic
19NOR015
NM Open 2019
  Limavannet, Sandnes, Norway
html
pdf
23 Jun
classic
19BEL002
Malibu Tricks Tour
  Walem
html
pdf
22/23 Jun
classic
19POL002
Baltic CUP
  Augustow
html
pdf
22/23 Jun
classic
19GRE002
CHATZIS CUP
  ALIARTOS
html
pdf
22/23 Jun
classic
19GBR008
OWSC 3rd Slalom, 2rd Trick, 2rd Jump
  OWSC
html
pdf
22/23 Jun
classic
19FRA025
FUNGLISS PRO AM 2019
  Dommartin
html
pdf
22/23 Jun
classic
19FRA010
ARCACHON 3D (1)
  Cazaux
html
pdf
22/23 Jun
classic
19AUT006
Vienna Slalom Cup II 2019
  Raasdorf/Vienna
html
pdf
22 Jun
classic
19MEX07
2o NACIONAL DE ESQUI 2019
  ACUASKI

22 Jun
classic
19BEL001
Malibu Tricks Tour
  Vilvoorde
html
pdf
22 Jun
classic
19AUT005
Vienna Slalom Cup I 2019
  Raasdorf/Vienna
html
pdf
21/23 Jun
disabled
19NOR013D
Slåstad Open 2019 Disabled
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
21/23 Jun
classic
19NOR013
Slåstad Open 2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
21/23 Jun
classic
19ITA009
Trofeo Kappa Waterski
  Moncalieri (TO)
html
21/23 Jun
classic
19GER006
German Team Championship
  Amberg
html
pdf
21/23 Jun
classic
19GER005
German Youth Championship
  Amberg
html
pdf
16 Jun
classic
19ITA002
SLALOM CUP 2019
  San Gervasio Bresciano
html
pdf
15/16 Jun
classic
19GBR010
Malibu Multi June
  Hazelwoods Ski World
html
pdf
15/16 Jun
classic
19FRA009
Trophée des Jolies Filles
  Arc/Tille 21
html
15/16 Jun
classic
19CZE005
Moravia Cup 2019
  Oleksovice
html
pdf
15 Jun
barefoot
19USA025
2019 Pioneer Open
  Center City, Minnesota
html
pdf
14/16 Jun
classic
19FRA028
Bordeaux Slalom Cup ProAm
  Baurech
html
pdf
11 Jun
classic
19NOR004
Tirsdagscupen 4 -2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
9 Jun
classic
19GBR017
Wigan 3 Round Slalom
  Three Sisters Water Ski Club
html
pdf
8 Jun
barefoot
19SWE301
Swedish Cup round 1 2019
  Bunn
html
8 Jun
classic
19GBR019
DYL Rowlands Memorial Multi
  Bluebird DWSC
html
pdf
7/9 Jun
classic
19BLR001
Nikolai Genov Memorial 2019
  Luchovo Lake, Novopolotsk
html
pdf
4 Jun
classic
19NOR003
Tirsdagscupen 3 - 2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
3 Jun
classic
19DEN02
Mandagskonkurrence
  Vallensbæk

1/3 Jun
boat wakeboard
19COL05
II Parada Circuito Colombiano de Wakeboard
  Mesa de Yeguas

1/2 Jun
classic
19GRE006
Poros Cup 2019
  Drepani Waterski Resort
html
pdf
1/2 Jun
classic
19FRA020
Magic Cup
  Grez-sur-Loing
html
pdf
29 May
boat wakeboard
19USA01
USA Team Selection Trials
  Orlando water sports complex (OWC)

26 May
classic
19SUI002
SNG Promo 2019
  SNG, Geneva, SUI

26 May
classic
19NOR008
Slåstad Junior Spring
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
25 May
disabled
19NOR007D
Slåstad Spring Slalom Disabled
  SIAP

25 May
classic
19NOR007
Slåstad Spring Slalom
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
25 May
classic
19GBR004
Kirtons Farm Cup
  CJM Ski & Wake
html
pdf
25 May
classic
19DEN01
MajCup 2019
  VVK

24/26 May
cableski
19GER001
Auerbräucup 2019
  Kiefersfelden
html
pdf
21 May
classic
19NOR002
Tirsdagscupen 2 - 2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
18/19 May
classic
19CYP002
AMATEUR GAMES - CYPRUS CUP
  POLEMIDIA DAM LEMESSOS
html
pdf
18/19 May
classic
19COL04
II Abierto Nacional
  Serrezuela Country Club

18/19 May
classic
19AUS758
Non-event 4 RD L
  Babinda

17/18 May
cableski
19POL01
Puchar Polski w Narciarstwie Wodnym za Wyciagiem
  Wake Zone Stawiki, Sosnowiec
html
pdf
12 May
classic
19USA092
SWISS PRO SLALOM - CASH PRIZE
  Swiss Waterski Resort

11/12 May
boat wakeboard
19MEX02W
2do. Nacional de Wakeboard 2019
  Urban Wake

11/12 May
classic
19GRE009
Ververoda Cup 2019
  Ververoda Bay Porto Heli
html
pdf
7 May
classic
19NOR001
Tirsdagscupen 1-2019
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
5/6 May
classic
19GBR020
Malibu Slalom and Trick
  Hazelwood Ski World
html
pdf
27/28 Apr
classic
19FRA018
Réunion Island Masters
  Saint Paul de la Réunion

pdf
20 Apr
barefoot
19USA018
2019 PGA Season Opener
  Palm Beach Gardens, Florida
html
pdf
20 Apr
classic
19CHI017
Chile Night Jump 2019
  Lago Los Morros

18/22 Apr
classic
19AUS106
2019 Mastercraft Australian Championships
  Moree Waterpark Moree NSW

16/21 Apr
classic
18NZL25
New Zealand National Championships 2019
  Orakei Basin

16/20 Apr
classic
19CHI016
XXXVII Campeonato Latinoamericano
  Lago Los Morros, San Bernardo

13/14 Apr
barefoot
19AUS134
2019 NSW April Tournament
  Helles Ave, Moorebank

13/14 Apr
classic
19RSA004
South African Bird Valley Championships
  Satellite Dam
html
pdf
13/14 Apr
classic
19CHI015
LAST (Latin America Senior Tour)
  Lago Valle Maipo

13/14 Apr
classic
19AUS234
NSW State Championships
  Moree Water Park

30 Mar
boat wakeboard
19MEX01W
1er. Nacional de Wakeboard 2019
  Acuaski

28/31 Mar
classic
19AUS104
2019 Aussie-Kiwi Challenge
  Myuna Bay Lake Macquarie NSW

28/30 Mar
barefoot
19NZL004
2019 New Zealand Nation Championships
  Lake Okaro
html
23/25 Mar
boat wakeboard
19COL02
I Parada Ciruito Colombiano de Wakeboard
  Club Deportivo Wakeboard Guatape

22/24 Mar
classic
19RSA003
Ski World Classic
  Benoni
html
pdf
18 Mar
boat wakeboard
19ARG03
IV Juegos Suramericanos de Playa - Wakeboard
  Estadio Azul - La Florida

17 Mar
classic
19MEX01
1er. Torneo Acuaski 2019
  Acuaski

17 Mar
classic
19ARG03A
IV Juegos Suramericanos de Playa - Overall
  Puerto Roldan - Rosarii

16 Mar
boat wakeboard
19AUS19
2019 Action Sports Games
  Koombana Bay, Bunbury

15/17 Mar
classic
19ARG03
IV Juegos Suramericanos de Playa
  Puerto Roldan - Rosario

13/17 Mar
barefoot
19AUS02
2019 Australian National Barefoot Championships
  Mulwala
html
pdf
8/11 Mar
classic
19AUS322
Moomba Masters 2019
  Yarra River, Melbourne VIC Australia

7/11 Mar
classic
19AUS321
2019 Moomba Night Jump & Slalom
  Yarra River Melbourns

6/7 Mar
classic
19AUS320
Junior Moomba 2019
  Yarra River, Melbourne, Vic, AUS
html
pdf
2/3 Mar
classic
19AUS001
latrobe City IWWF Oceania Waterski Championships
  Latrobe Waterski Club

23/24 Feb
barefoot
19AUS234
2019 NSW State Titles
  Helles Park, Liverpool
html
pdf
23/24 Feb
classic
19RSA002
VINEYARD LAKE
  STELLENBOSCH
html
pdf
23/24 Feb
classic
19AUS228
Stoney Park February Pick & Choose
  Stoney Park

16/17 Feb
classic
19COL01
I Abierto Nacional 2019
  Club Los Lagartos

9/10 Feb
barefoot
19AUS32
2019 NSW February Tournament
  Helles Park, Liverpool

pdf
2/3 Feb
classic
19RSA001
Satellite Classic
  Satellite Dam
html
pdf
25/28 Jan
barefoot
19AUS01
2019 Oceania Championships
  Helles Park Liverpool NSW
html
19/20 Jan
classic
19AUS100
2019 Australian Junior Masters
  Moree Waterpark

12/13 Jan
classic
19RSA005
KNYSNA PORTLAND MANOR 2019
  KNYSNA
html
pdf
6 Jan
boat wakeboard
19DOM02
I Wake Cup Memorial Albert Staffeld 2019
  Catalina Water Ski Lake

6 Jan
classic
19DOM02
II Slalom Cup Memorial Albert Staffeld
  Catalina Water Ski Lake

5/6 Jan
boat wakeboard
19DOM01
I Campeonato Nacional de Wake 2019
  Catalina Water Ski Lake

5 Jan
classic
19DOM01
II Campeonato Nacional Republica Dom 2019
  Catalina Water Ski LAke

15/16 Dec 2018
classic
19GRE001
1st Christmas Slalom Cup 2018
  Kaiafas Lake Zaharo
html
pdf
8/9 Dec 2018
barefoot
18AUS01
NSW December Tournament 2018
  Helles Park Liverpool NSW Australia
html
pdf
1/2 Dec 2018
classic
18COL17
LIX Campeonato Nacional de Esquí Náutico
  Club Los Lagartos

26 Nov/2 Dec 2018
classic
18IWWF02
2018 IWWF 35+ World Championships
  Lago Los Morros, San Bernado (CHI)
html
pdf
26/28 Nov 2018
classic
18INA02
2018 KEJURNAS HUT ARMADA
  SUNTER LAKE JAKARTA INDONESIA

25/28 Nov 2018
boat wakeboard
18INA02
2018 HUT ARMADA
  SUNTER LAKE JAKARTA INDONESIA

17/18 Nov 2018
wakesurf
18SGP003
Wakefest Singapore 2018 (Wakesurf)
  Bedok Reservoir

17/18 Nov 2018
boat wakeboard
18SGP002
Wakefest Singapore 2018
  Bedok Reservoir

16 Nov 2018
boat wakeboard
18SGP001
2018 Rip Curl Singapore National Inter Varsity & Polytechnic Championships
  Bedok Reservoir

12/18 Nov 2018
classic
19CHI005
Campeonato Panamericano 2018
  Lago Los Morros - Chile

10/11 Nov 2018
barefoot
18AUST1
2018 November Barefoot Tournament
  Helles Park Liverpool NSW Australia

3/4 Nov 2018
classic
18CYP001
14th Cyprus Cup
  Podemidia Dam, Limassol
html
pdf
3 Nov 2018
classic
18SWE069
Ymers Cup 2018
  Tunsätter Nyköping

2/3 Nov 2018
boat wakeboard
18MEX07W
2018 IWWF III PANAM WAKEBOARD CHAMPIONSHIP
  BOCALAGUNA

2/3 Nov 2018
classic
18USA043
King of Darkness 2018
  Isles of Lake Hancock


www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved