International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org:




Slåstad VSK


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

All skiers Slalom  (pdf)
All skiers Tricks  (pdf)
All skiers Jump  (pdf)
All skiers Overall  (pdf)

All results (pdf)
Slåstad Junior 2020
Slåstad VSK - 18 Jul 2020

Slåstad Junior 2020 - Individual classification

Slåstad Junior 2020

All skiers Slalom Results

Homologation: Normal - 18.07.2020 - 18.07.2020
  Name Club   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Kvisla Emma Christine  
NOR
 
-14 F 0,00/52 1,00/52/14.25   720,59
2 Handegaard Nora  
NOR
 
-14 F 1,00/52/14.25     720,59
3 Borge Julie  
NOR
 
-14 F 2,00/52/16.00     647,06
4 Stalheim Sondre  
NOR
 
-17 M 2,50/58/14.25     620,88
5 Stokke Nora  
NOR
 
-17 F 3,00/55/16.00     600,00
6 Larsen Magnus Kvalheim  
NOR
 
-17 M 4,50/58/16.00     576,92
7 Viker Vemund  
NOR
 
-21 M 3,00/58/16.00     560,44
8 Vang Eline  
NOR
 
-17 F 4,50/55/18.25     547,06
9 Stokke Trym  
NOR
 
-17 M 1,50/58/16.00     543,96
10 Moss Andrea Brondbo  
NOR
 
-17 F 2,00/55/18.25 3,00/52   517,65
11 Wigdel Petter  
NOR
 
-21 M 4,50/58/18.25     510,99
12 Skaug Nicolai  
NOR
 
-17 M 4,00/58/18.25     505,49
13 Sorlie Grendel Sofie-Amalie  
NOR
 
-14 F 3,50/49     492,65
14 Knapkoien Trym  
NOR
 
-17 M 5,00/55/18.25     450,55
15 Knapkoien Tuva Larsdatter  
NOR
 
-21 F 2,00/52     447,06
16 Elliasen Sivert  
NOR
 
-14 M 1,50/49     425,68
17 Viker Veline  
NOR
 
-21 F 5,00/49     411,76
18 Skjelvik Eira  
NOR
 
-14 F 2,50/46 1,50/34   389,71
19 Stalheim Kaja  
NOR
 
-17 F 2,50/49     382,35
20 Handegaard Haakon  
NOR
 
-17 M 4,50/52     379,12
21 Nereng Magnus  
NOR
 
-14 M 2,50/37     33,78
22 Nyborg Malin  
NOR
 
-14 F 2,00/34     29,41
23 Stalheim Marius  
NOR
 
-21 M 2,50/40     27,47
24 Broen Martin  
NOR
 
-14 M 1,00/37     13,51

All skiers Tricks Results

Homologation: Normal - 18.07.2020 - 18.07.2020
  Name Club   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Vang Eline  
NOR
 
-17 F 1800     209,79
2 Stokke Nora  
NOR
 
-17 F 1400     163,17
3 Stalheim Sondre  
NOR
 
-17 M 1320     113,01
4 Borge Julie  
NOR
 
-14 F 400     75,47
5 Handegaard Nora  
NOR
 
-14 F 380     71,70
6 Stokke Trym  
NOR
 
-17 M 830     71,06
7 Larsen Magnus Kvalheim  
NOR
 
-17 M 810     69,35
8 Skaug Nicolai  
NOR
 
-17 M 770     65,92
9 Wigdel Petter  
NOR
 
-21 M 760     65,07
10 Viker Vemund  
NOR
 
-21 M 700     59,93
11 Handegaard Haakon  
NOR
 
-17 M 630     53,94
12 Nereng Magnus  
NOR
 
-14 M 330     49,77
13 Viker Veline  
NOR
 
-21 F 400     46,62
14 Stalheim Marius  
NOR
 
-21 M 460     39,38
15 Broen Martin  
NOR
 
-14 M 190     28,66
16 Stalheim Kaja  
NOR
 
-17 F 240     27,97
17 Elliasen Sivert  
NOR
 
-14 M 80     12,07
18 Knapkoien Trym  
NOR
 
-17 M 140     11,99
19 Sorlie Grendel Sofie-Amalie  
NOR
 
-14 F 40     7,55

All skiers Jump Results

Homologation: Normal - 18.07.2020 - 18.07.2020
  Name Club   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Stalheim Sondre  
NOR
 
-17 M 35,6m     470,39
2 Wigdel Petter  
NOR
 
-21 M 33,0m     427,63
3 Vang Eline  
NOR
 
-17 F 22,1m     347,13
4 Skaug Nicolai  
NOR
 
-17 M 26,4m     319,08
5 Knapkoien Trym  
NOR
 
-17 M 23,4m     269,74
6 Stokke Nora  
NOR
 
-17 F 18,1m     255,17
7 Stalheim Kaja  
NOR
 
-17 F 17,2m     234,48
8 Larsen Magnus Kvalheim  
NOR
 
-17 M 20,8m     226,97
9 Stokke Trym  
NOR
 
-17 M 20,0m     213,82
10 Elliasen Sivert  
NOR
 
-14 M 13,0m     212,01
11 Stalheim Marius  
NOR
 
-21 M 19,8m     210,53
12 Viker Veline  
NOR
 
-21 F 15,7m     200,00
13 Viker Vemund  
NOR
 
-21 M 17,1m     166,12
14 Nyborg Malin  
NOR
 
-14 F 8,9m     95,00
15 Knapkoien Tuva Larsdatter  
NOR
 
-21 F 0,00m      

All skiers Overall Results

- 18.07.2020 - 18.07.2020
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Stalheim Sondre  
NOR
 
-17 M 620,88 113,01 470,39 1204,28
2 Vang Eline  
NOR
 
-17 F 547,06 209,79 347,13 1103,98
3 Stokke Nora  
NOR
 
-17 F 600,00 163,17 255,17 1018,34
4 Wigdel Petter  
NOR
 
-21 M 510,99 65,07 427,63 1003,69
5 Skaug Nicolai  
NOR
 
-17 M 505,49 65,92 319,08 890,49
6 Larsen Magnus Kvalheim  
NOR
 
-17 M 576,92 69,35 226,97 873,24
7 Stokke Trym  
NOR
 
-17 M 543,96 71,06 213,82 828,84
8 Viker Vemund  
NOR
 
-21 M 560,44 59,93 166,12 786,49
9 Knapkoien Trym  
NOR
 
-17 M 450,55 11,99 269,74 732,28
10 Viker Veline  
NOR
 
-21 F 411,76 46,62 200,00 658,38
11 Elliasen Sivert  
NOR
 
-14 M 425,68 12,07 212,01 649,76
12 Stalheim Kaja  
NOR
 
-17 F 382,35 27,97 234,48 644,80
13 Stalheim Marius  
NOR
 
-21 M 27,47 39,38 210,53 277,38

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved