International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: 30th Seaton Classic




Thorpe

Map of site

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 10 Boys Slalom
Under 10 Boys Tricks
Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Overall

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Overall

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall

Under 21 Ladies Slalom
Under 21 Ladies Tricks
Under 21 Ladies Jump
Under 21 Ladies Overall

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump
Open Men Overall

Over 35 Ladies Slalom
Over 35 Ladies Tricks
Over 35 Ladies Overall

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Overall

Over 45 Ladies Slalom
Over 45 Ladies Overall

Over 45 Men Slalom
Over 45 Men Overall

Over 55 Ladies Slalom

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Overall

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Overall
30th Seaton Classic
Thorpe - 13/14 Oct 2012 2012

30th Seaton Classic - Skiers list - All skiers

30th Seaton Classic

Alphabetic list All skiers

Name Country   Categ.        
Banks George GBR
GBR
 
-17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Banks Jamie GBR
GBR
 
-21 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Burridge Mark *GBR
GBR
 
45+ M Slalom      
Chapman Glyn *GBR
GBR
 
Ope M Slalom      
Clark Heather *GBR
GBR
 
45+ F Slalom      
Colverd Jodie *GBR
GBR
 
-17 F Slalom Tricks    
Court Freddie *GBR
GBR
 
-14 M Slalom Tricks    
Davies Aaron GBR
GBR
 
-14 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Foley-Brickley David *GBR
GBR
 
-17 M Slalom      
Heath Calum GBR
GBR
 
-17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Hoikkanen Emilia FIN
FIN
 
-21 F Slalom Tricks Jump 165 Overall
Horne Colin *GBR
GBR
 
45+ M Slalom      
James Peter *GBR
GBR
 
Ope M Slalom      
Kaye David *GBR
GBR
 
45+ M Slalom      
Latham Joyce *GBR
GBR
 
55+ F Slalom      
Mcgarry Nathan GBR
GBR
 
-21 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Moore Charlotte GBR
GBR
 
-17 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Newby-Ricci Anthony GBR
GBR
 
65+ M Slalom      
Nutt David *GBR
GBR
 
Ope M Slalom      
Nutt Katie GBR
GBR
 
-14 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Pecket Tim *GBR
GBR
 
Ope M Slalom      
Peglitsis Steve *GBR
GBR
 
35+ M Slalom      
Poland Joel GBR
GBR
 
-14 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Poland Rob *GBR
GBR
 
45+ M Slalom      
Ragg Keith *GBR
GBR
 
55+ M Slalom      
Ragg Monica *ROM
ROM
 
35+ F Slalom      
Robinson Marcus *GBR
GBR
 
-10 M Slalom Tricks    
Scott-Ely Stuart *GBR
GBR
 
45+ M Slalom      
Sembos Anna *GRE
GRE
 
35+ F   Tricks    
Solman Hannah *GBR
GBR
 
-12 F Slalom      
Stanley Max *GBR
GBR
 
Ope M Slalom      
Turp Benjamin *GBR
GBR
 
-12 M Slalom Tricks    
Wallace Clive GBR
GBR
 
Ope M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Wells Richard *GBR
GBR
 
45+ M Slalom      
Winter Amelia *GBR
GBR
 
-21 F Slalom      
Winter Fred *GBR
GBR
 
Ope M Slalom      
Winter Hilary *GBR
GBR
 
45+ F Slalom      
Winter Martin *GBR
GBR
 
55+ M Slalom      
Wood Josh *GBR
GBR
 
-17 M Slalom   Jump 150  

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved