International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Dnepropetrovsk Open 2012




Dnepropetrovsk / UKR

Map of site
webpage

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants (pdf)

Results

Under 10 Girls Slalom  (pdf)
Under 10 Girls Tricks  (pdf)
Under 10 Girls Jump  (pdf)
Under 10 Girls Overall  (pdf)

Under 10 Boys Slalom  (pdf)
Under 10 Boys Tricks  (pdf)
Under 10 Boys Jump  (pdf)
Under 10 Boys Overall  (pdf)

Under 12 Girls Slalom  (pdf)
Under 12 Girls Tricks  (pdf)
Under 12 Girls Jump  (pdf)
Under 12 Girls Overall  (pdf)

Under 12 Boys Slalom  (pdf)
Under 12 Boys Tricks  (pdf)
Under 12 Boys Jump  (pdf)
Under 12 Boys Overall  (pdf)

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 14 Girls Jump  (pdf)
Under 14 Girls Overall  (pdf)

Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 14 Boys Tricks  (pdf)

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump  (pdf)
Under 17 Boys Overall  (pdf)

Open Ladies Slalom  (pdf)
Open Ladies Tricks  (pdf)
Open Ladies Jump  (pdf)
Open Ladies Overall  (pdf)

Open Men Slalom  (pdf)
Open Men Tricks  (pdf)
Open Men Jump  (pdf)
Open Men Overall  (pdf)

Over 35 Men Slalom  (pdf)
Over 35 Men Jump  (pdf)
Dnepropetrovsk Open 2012
Dnepropetrovsk / UKR - 28/30 Sep 2012 2012

Dnepropetrovsk Open 2012 - Individual classification

Dnepropetrovsk Open 2012

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Wozniak Idalia POL
POL
 
1,00/55/16.00 0,00/34     715,33

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Melnichenko Georgiy KYIV
UKR
 
1,50/55/18.25 2,50/52 4,00/52   564,94

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Straltsova Hanna RTSOP 2
BLR
 
1,50/34 2,00/55/12.00 0,50/55/12.00   800,00
2 Kotlyarenko Anastasia KYIV
UKR
 
4,00/55/13.00 3,00/55/13.00 4,50/55/13.00   758,82
3 Danisheuskaya Aliaksandra RTSOP
BLR
 
3,00/55/13.00 4,00/55/13.00     752,94
4 Smolen Agata POL
POL
 
4,00/55/18.25 3,50/34 3,00/55/16.00   600,00

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Labkovich Ilya SDUSOR
BLR
 
4,50/58/12.00 2,00/58/11.25     813,19
2 Shpak Stsiapan RTSOP
BLR
 
5,00/58/12.00 1,00/58/12.00     780,22
3 Isayeu Aliaksandr RTSOP
BLR
 
2,50/58/13.00 5,00/58/12.00     780,22
4 Kazlowski Alexander RTSOP
BLR
 
0,50/37 0,00/58/12.00 3,50/58/14.25   725,27
5 Marozau Artsiom RTSOP 2
BLR
 
1,50/58/14.25 2,50/58/13.00 0,50/58/13.00   686,81
6 Nosachev Evgeny MOSCOW
RUS
 
3,00/58/18.25 4,50/58/16.00 3,50/58/18.25   576,92

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Kuhnt GŁnter BRH
GER
 
0,50/55/14.25 0,50/55/14.25 0,50/55/14.25   641,18
2 Kotlyarenko Aleksandr KYIV
UKR
 
5,00/34 4,00/55/18.25     541,18

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Wozniak Idalia POL
POL
 
1910 880     290,27

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Melnichenko Georgiy KYIV
UKR
 
440 1230 1590   211,72

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Straltsova Hanna RTSOP 2
BLR
 
4310 5490 680   639,86
2 Pirozhenko Anna SENTOSA
UKR
 
4940 5350 5190   623,54
3 Danisheuskaya Aliaksandra RTSOP
BLR
 
4180 4930 5110   595,57
4 Begun Anna SENTOSA
UKR
 
4670 4190     544,29
5 Tolkacheva Ekaterina SDUSOR
BLR
 
3750 3980 4260   496,50
6 Gerasikova Maria MOSCOW
RUS
 
2740 3030 3790   441,72
7 Valodzkina Aliaksandra RTSOP
BLR
 
2510 2920 2310   340,33

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Isayeu Aliaksandr RTSOP
BLR
 
6140 5830 9230   790,24
2 Labkovich Ilya SDUSOR
BLR
 
6500 8200 8440   722,60
3 Marozau Artsiom RTSOP 2
BLR
 
6490 5990 5460   555,65
4 Nosachev Evgeny MOSCOW
RUS
 
1980 2970 4590   392,98

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Wozniak Idalia POL
POL
 
17,0m 20,5m     513,31

Under 14 Boys Jump Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012

Open Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Straltsova Hanna RTSOP 2
BLR
 
41,8m 43,5m     839,08
2 Smolen Agata POL
POL
 
32,5m 34,3m     627,59
3 Danisheuskaya Aliaksandra RTSOP
BLR
 
32,1m 32,8m     593,10

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Labkovich Ilya SDUSOR
BLR
 
49,9m 52,0m     740,13
2 Marozau Artsiom RTSOP 2
BLR
 
51,1m 46,9m     725,33
3 Isayeu Aliaksandr RTSOP
BLR
 
50,3m 47,6m     712,17
4 Shpak Stsiapan RTSOP
BLR
 
43,4m 48,5m     682,57
5 Nosachev Evgeny MOSCOW
RUS
 
39,0m 36,5m     526,32

Over 35 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Pivovarov Dmitriy MOSCOW
RUS
 
28,3m 28,7m     400,37
2 Kuhnt GŁnter BRH
GER
 
17,7m 17,3m     197,42

Under 14 Girls Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Wozniak Idalia POL
POL
 
715,33 290,27 513,31 1518,91

Open Ladies Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Straltsova Hanna RTSOP 2
BLR
 
800,00 639,86 839,08 2278,94
2 Danisheuskaya Aliaksandra RTSOP
BLR
 
752,94 595,57 593,10 1941,61

Open Men Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Isayeu Aliaksandr RTSOP
BLR
 
780,22 790,24 712,17 2282,63
2 Labkovich Ilya SDUSOR
BLR
 
813,19 722,60 740,13 2275,92
3 Marozau Artsiom RTSOP 2
BLR
 
686,81 555,65 725,33 1967,79
4 Nosachev Evgeny MOSCOW
RUS
 
576,92 392,98 526,32 1496,22

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
1,50/55/18.25 2,00/55/16.00     649,35
2 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
2,00/40       181,82
3 Schasny Nikita RTSOP
BLR
 
3,00/37 0,00/37     116,88
4 Kotlyarenko Nikita KYIV
UKR
 
0,00/22 2,25/34     29,22
5 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
2,50/22 2,00/22 1,50/22    

Under 10 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
2,00/52       554,74
2 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
1,50/52       547,45
3 Khukhrakova Iryna SDUSOR
BLR
 
5,50/43 0,00/22 4,00/46   408,76
4 Parkhomenka Alena RTSOP
BLR
 
4,00/37 1,50/34 2,00/37   145,99

Under 12 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
1,50/52 2,00/52 1,00/55/18.25   558,44
2 Kravchenko Gleb SENTOSA
UKR
 
1,00/46 5,00/40     324,68

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
2,00/55/16.00 3,00/55/16.00
(Tie break: 2,00/55/16.00)
3,50/52   744,53
2 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
2,00/55/16.00 3,00/55/16.00
(Tie break: 1,50/55/16.00)
6,00/52   744,53
3 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
1,00/55/16.00 5,00/52     715,33
4 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
4,00/49 4,00/49 2,00/52   554,74
5 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
1,50/52 4,50/49 3,00/49   547,45
6 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
1,50/49 2,50/49 3,50/46   474,45
7 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
1,50/46 3,50/46     401,46

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
5690 5690     757,66
2 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
1970 3190     424,77
3 Mostovshikov Sergey SENTOSA
UKR
 
2310 1950     307,59
4 Babenko Alexander SENTOSA
UKR
 
1100 1830 1850   246,34
5 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
460 1200     159,79
6 Kotlyarenko Nikita KYIV
UKR
 
850 1130     150,47
7 Schasny Nikita RTSOP
BLR
 
980 830 1000   133,16
8 Pastelnikov Yaroslav SENTOSA
UKR
 
940 940     125,17

Under 10 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
3540 3350 4620   702,13
2 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
4350 4300 3750   661,09
3 Parkhomenka Alena RTSOP
BLR
 
2550 1330 2490   387,54
4 Khukhrakova Iryna SDUSOR
BLR
 
900 1440     218,84
5 Maksymovych Elyzaveta KYIV
UKR
 
0 20     3,04

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Melnik Stsiapan RTSOP
BLR
 
3400 4020     535,29
2 Kravchenko Gleb SENTOSA
UKR
 
2110 1960 2880   383,49
3 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
1280 1410 1950   259,65

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
5730 5730     870,82
2 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
5370 4780     816,11
3 Shevtsova Eva SENTOSA
UKR
 
4360 4300     662,61
4 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
3730 2140 3720   566,87
5 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
2710 3560     541,03
6 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
2470 1460 3160   480,24
7 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
2520 1110 2990   454,41
8 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
570 1420     215,81

Under 10 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
25,4m 25,2m     536,44
2 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
15,1m 13,3m     236,15
3 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
11,2m       122,45

Under 10 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
17,5m       399,24
2 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
12,8m       220,53
3 Khukhrakova Iryna SDUSOR
BLR
 
11,8m 12,1m     193,92

Under 12 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
10,9m       113,70

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
23,8m 25,5m     703,42
2 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
19,8m 21,0m     532,32
3 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
17,0m 20,7m     520,91
4 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
18,3m 14,7m     429,66
5 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
14,2m       273,76
6 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
13,7m 13,4m     254,75
7 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
12,4m       205,32

Under 10 Boys Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
649,35 757,66 536,44 1943,45
2 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
181,82 424,77 122,45 729,04
3 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
  159,79 236,15 395,94

Under 10 Girls Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
547,45 661,09 399,24 1607,78
2 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
554,74 702,13 220,53 1477,40
3 Khukhrakova Iryna SDUSOR
BLR
 
408,76 218,84 193,92 821,52

Under 12 Girls Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
744,53 870,82 532,32 2147,67
2 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
715,33 816,11 520,91 2052,35
3 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
744,53 566,87 703,42 2014,82
4 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
547,45 454,41 273,76 1275,62
5 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
554,74 215,81 429,66 1200,21
6 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
401,46 541,03 254,75 1197,24
7 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
474,45 480,24 205,32 1160,01

Under 12 Boys Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
558,44 259,65 113,70 931,79

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Antonau Anton RTSOP 2
BLR
 
4,50/58/14.25 0,50/58/13.00 1,50/58/13.00   768,75
2 Kowalczyk Krzysztof POL
POL
 
1,50/58/14.25 4,00/58/14.25 4,00/58/14.25   725,00
3 Gogola Wojciech POL
POL
 
1,25/58/14.25 4,00/58/14.25 2,50/58/14.25   725,00
4 Purosau Mikhail RTSOP
BLR
 
2,00/58/14.25 2,00/58/16.00 3,00/58/14.25   712,50
5 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
5,00/58/16.00 2,50/58/16.00 2,50/58/14.25   706,25

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
6790 7120 7770   739,30
2 Purosau Mikhail RTSOP
BLR
 
6070 2710 3370   577,55
3 Antonau Anton RTSOP 2
BLR
 
2240 4600 6000   570,88
4 Gogola Wojciech POL
POL
 
1890 1660     179,83

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Antonau Anton RTSOP 2
BLR
 
40,0m 40,4m     722,94
2 Gogola Wojciech POL
POL
 
33,1m 35,1m     608,23
3 Purosau Mikhail RTSOP
BLR
 
30,8m 33,3m     569,26
4 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
29,5m 30,7m     512,99
5 Kowalczyk Krzysztof POL
POL
 
22,3m 23,2m     350,65

Under 17 Boys Overall Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Slalom Tricks Jump Overall
1 Antonau Anton RTSOP 2
BLR
 
768,75 570,88 722,94 2062,57
2 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
706,25 739,30 512,99 1958,54
3 Purosau Mikhail RTSOP
BLR
 
712,50 577,55 569,26 1859,31
4 Gogola Wojciech POL
POL
 
725,00 179,83 608,23 1513,06

Under 10 Boys,Under 12 Boys,Under 14 Boys,Under 17 Boys,Under 21 Men,Open Men Slalom UKR Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
5,00/58/16.00 2,50/58/16.00 2,50/58/14.25   706,25
2 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
1,50/55/18.25 2,00/55/16.00     649,35
3 Melnichenko Georgiy KYIV
UKR
 
1,50/55/18.25 2,50/52 4,00/52   564,94
4 Kravchenko Gleb SENTOSA
UKR
 
1,00/46 5,00/40     324,68
5 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
2,00/40       181,82
6 Kotlyarenko Nikita KYIV
UKR
 
0,00/22 2,25/34     29,22

Under 10 Girls,Under 12 Girls,Under 14 Girls,Under 17 Girls,Under 21 Ladies,Open Ladies,Over 35 Ladies Slalom UKR Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Kotlyarenko Anastasia KYIV
UKR
 
4,00/55/13.00 3,00/55/13.00 4,50/55/13.00   758,82
2 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
2,00/55/16.00 3,00/55/16.00
(Tie break: 2,00/55/16.00)
3,50/52   744,53
3 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
1,00/55/16.00 5,00/52     715,33
4 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
2,00/52       554,74
5 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
1,50/52       547,45
6 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
1,50/46 3,50/46     401,46

Under 10 Boys,Under 12 Boys,Under 14 Boys,Under 17 Boys,Under 21 Men,Open Men Jump UKR Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
29,5m 30,7m     512,99
2 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
25,4m 25,2m     536,44
3 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
11,2m       122,45

Under 10 Girls,Under 12 Girls,Under 14 Girls,Under 17 Girls,Under 21 Ladies,Open Ladies,Over 35 Ladies Jump UKR Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
19,8m 21,0m     532,32
2 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
17,0m 20,7m     520,91
3 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
17,5m       399,24
4 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
13,7m 13,4m     254,75
5 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
12,8m       220,53

Under 10 Boys,Under 12 Boys,Under 14 Boys,Under 17 Boys,Under 21 Men,Open Men,Over 35 Men Overall UKR Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
1958,54 1958,54 1958,54   1958,54
2 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
1943,45 1943,45 1943,45   1943,45
3 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
729,04 729,04 729,04   729,04

Under 10 Girls,Under 12 Girls,Under 14 Girls,Under 17 Girls,Under 21 Ladies,Open Ladies,Over 35 Ladies Overall UKR Results

- 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
2147,67 2147,67 2147,67   2147,67
2 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
2052,35 2052,35 2052,35   2052,35
3 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
1607,78 1607,78 1607,78   1607,78
4 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
1477,40 1477,40 1477,40   1477,40
5 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
1197,24 1197,24 1197,24   1197,24

Under 10 Boys,Under 12 Boys,Under 14 Boys,Under 17 Boys,Under 21 Men,Open Men,Over 35 Men Tricks UKR Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Fil'Chenko Danylo SENTOSA
UKR
 
6790 7120 7770   739,30
2 Samoilov Alexander SENTOSA
UKR
 
5690 5690     757,66
3 Samovolik Ivan SENTOSA
UKR
 
1970 3190     424,77
4 Kravchenko Gleb SENTOSA
UKR
 
2110 1960 2880   383,49
5 Mostovshikov Sergey SENTOSA
UKR
 
2310 1950     307,59
6 Babenko Alexander SENTOSA
UKR
 
1100 1830 1850   246,34
7 Melnichenko Georgiy KYIV
UKR
 
440 1230 1590   211,72
8 Kotlyarenko Nikita KYIV
UKR
 
850 1130     150,47
9 Pastelnikov Yaroslav SENTOSA
UKR
 
940 940     125,17

Under 10 Girls,Under 12 Girls,Under 14 Girls,Under 17 Girls,Under 21 Ladies,Open Ladies,Over 35 Ladies Tricks UKR Results

Homologation: Ranking List - 28.09.2012 - 30.09.2012
  Name Team   Round 1 Round 2 Round 3   Overall
1 Ivlyushkina Olga SENTOSA
UKR
 
5730 5730     870,82
2 Maksimenkova Sofia SENTOSA
UKR
 
5370 4780     816,11
3 Pirozhenko Anna SENTOSA
UKR
 
4940 5350 5190   623,54
4 Begun Anna SENTOSA
UKR
 
4670 4190     544,29
5 Prosvetova Stanislava SENTOSA
UKR
 
3540 3350 4620   702,13
6 Shevtsova Eva SENTOSA
UKR
 
4360 4300     662,61
7 Rybak Iryna SENTOSA
UKR
 
4350 4300 3750   661,09
8 Kuzmenko Ksenia SENTOSA
UKR
 
2710 3560     541,03
9 Maksymovych Elyzaveta KYIV
UKR
 
0 20     3,04

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved