International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Marin Klub Masters




Melice


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results


Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Jump

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump

Under 14 Girls Jump

Under 14 Boys Jump

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump

Open Ladies Slalom
Open Ladies Tricks
Open Ladies Jump

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump

Over 35 Ladies Slalom
Over 35 Ladies Tricks

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks

All results (pdf)
Marin Klub Masters
Melice - 24/25 Jun 2017

Marin Klub Masters - Individual classification - pub

Marin Klub Masters

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Under 12 Round 1 Under 12 Round 2      
1 Kmentova Klaudie WSN 5,00/37 3,50/37      

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Polidorova Linda WSN 1,25/55/18.25 4,00/55/18.25      
2 Kmentova Klaudie WSN 5,50/34 2,50/37      

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalina Ondrej VLS 5,00/55/13.00        
2 Lang Martin SLP 1,50/55/18.25 2,00/55/16.00      
3 Beran Tadeas SWP 1,50/52 4,00/55/18.25      

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Isabela WSN 4,00/55/14.25 5,00/55/18.25      
2 Hanusova Adela WSN 1,25/55/16.00 3,00/55/16.00      

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Masar Adam KVLPI 1,00/58/13.00 1,00/58/13.00      
2 Marek Petr VLS 0,50/37 2,00/58/14.25      
3 Beran Matous VLP 3,50/58/16.00 5,00/58/16.00      

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Cespivova Anna WSN 0,50/55/11.25 1,50/34      
2 Susova Karolina WSN 4,00/55/13.00 2,00/55/13.00      
3 Starkova Rebeka WSN 3,00/55/18.25 5,00/55/18.25      

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Vesely Petr SWP 3,25/58/11.25 1,25/58/11.25      
2 Skoda Martin SKS 1,50/58/12.00 5,00/58/14.25      
3 Cespivo Jakub WSN 1,00/58/12.00 1,50/58/14.25      
4 Skoda Stepan SKS 2,00/58/13.00 5,00/58/13.00      

Over 35 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Jerglova Renata SMK 2,00/55/18.25        
2 Vesela Jitka SWP 2,50/52 3,50/52      
3 Fajglová Iveta SMK 3,00/49 2,00/52      
4 Kalinova-Cerna Sarka VLS 4,50/49        

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kolman Zdenek Sen. VLP 1,50/55/13.00        
2 Beran Pavel VLP 1,25/55/18.25 3,00/55/16.00      
3 Kment Libor WSN 2,50/52 2,50/37      

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Under 12 Round 1 Under 12 Round 2      
1 Kalinova Eliska VLS 1680 1950      
2 Kmentova Klaudie WSN 1880 1770      
3 Jerglova Radka SMK 500 500      
4 Theerova Alzbeta SKP 140 200      

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Under 12 Round 1 Under 12 Round 2      
1 Dlouhy Adam WSN 760 1590      

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Polidorova Linda WSN 1560 810      
2 Kalinova Eliska VLS 1000 1420      
3 Kmentova Klaudie WSN 590 1140      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalina Ondrej VLS 3220        
2 Lang Martin SLP 2340 2250      
3 Dlouhy Adam WSN 1270 840      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Isabela WSN 3230 3930      
2 Klementova Radka WSN 2670 2670      
3 Hanusova Adela WSN 2450 2170      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Beran Matous VLP 2590 2710      
2 Marek Petr VLS 1370        
3 Lízler Michal VLS 40 230      

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Gerenscery Martina WSN 5900 6800      
2 Povolna Petra WSN 5190 5890      
3 Klementova Bara WSN 4650 4830      
4 Starkova Rebeka WSN 3180 3550      
5 Susova Karolina WSN 3110 3170      
6 Cespivova Anna WSN 2720 2190      

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Cespivo Jakub WSN 2590 3000      

Over 35 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalinova-Cerna Sarka VLS 1970        

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Gerencsery Ladislav WSN 3700 3520      

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Polidorova Linda WSN 11,9m 13,3m      

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Kalina Ondrej VLS 38,9m 38,7m      
2 Lang Martin SLP 16,7m 19,0m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Isabela WSN 16,2m 19,0m      
2 Hanusova Adela WSN 15,6m 18,5m      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Masar Adam KVLPI 43,6m        
2 Marek Petr VLS 36,8m 40,0m      
3 Beran Matous VLP 26,0m 24,2m      

Open Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Starkova Rebeka WSN 29,5m 31,0m      

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Round 1 Round 2      
1 Cerny Matej VLS 40,2m 45,5m      

Men Overall Results

- 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kalina Ondrej VLS -14 M 744,68 400,00 860,12 2004,80
2 Marek Petr VLS -17 M 520,55 117,29 418,41 1056,25
3 Lang Martin SLP -14 M 425,53 290,68 267,86 984,07
4 Beran Matous VLP -17 M 479,45 232,02 125,52 836,99

Women Overall Results

- 24.06.2017 - 25.06.2017
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Starkova Isabela WSN -17 F 597,01 458,04 160,00 1215,05
2 Starkova Rebeka WSN Ope F 309,09 413,75 417,91 1140,75
3 Polidorova Linda WSN -14 F 494,38 237,08 237,74 969,20
4 Hanusova Adela WSN -17 F 492,54 285,55 146,67 924,76

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved