International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Spolana Cup 2019




Krenek


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants (pdf)

Results

Live results

Women Slalom  (pdf)
Women Tricks  (pdf)
Women Jump  (pdf)
Women Overall  (pdf)

Men Slalom  (pdf)
Men Tricks  (pdf)
Men Jump  (pdf)
Men Overall  (pdf)

Cesky pohar (pdf)
Overall Team classification (pdf)

All results (pdf)
Spolana Cup 2019
Krenek - 21/22 Sep 2019

Spolana Cup 2019 - Individual classification

Spolana Cup 2019

Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Round1 Round2   Overall
1 Kmentova Klaudie CZE WSN 2.00/52/14.25 2.00/52/14.25   678.57
2 Susova Karolina *CZE   3.00/55/13.00 0.50/55/12.00   663.64
3 Vrabcova Katerina CZE SKP 3.00/55/13.00 2.50/55/13.00   600.00
4 Parussel Ronja GER CAP 4.50/55/14.25 1.50/55/14.25   518.18
5 Kalinova Eliska CZE VLS 0.50/52     437.50
6 Hanusova Adela CZE WSN 3.00/55/16.00 5.00/55/16.00   418.18
6 Klementova Radka *CZE   3.00/55/16.00 5.00/55/16.00   418.18
8 Polidorova Linda CZE WSN 4.00/55/18.25 4.00/55/16.00   400.00
9 Skyvova Marcela CZE WSN2 3.50/55/18.25 1.50/55/16.00   354.55
10 Jerglova Radka CZE SMK 1.50/49 0.50/49   348.21
11 Slavikova Veronika CZE WSN2 1.00/46 5.00/46   303.57
12 Theerova Alzbeta CZE SKP 3.00/34 0.00/34   17.86

Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Round1 Round2   Overall
1 Sedlmajer Adam CZE WSN2 1.00/58/10.75 3.00/58/10.75   836.07
2 Beran Matous CZE VLP 2.00/58/12.00 2.00/58/12.00   622.95
3 Kalina Ondrej CZE VLS 4.00/58/14.25 0.50/58/13.00   500.00
4 Marek Petr CZE VLS 4.00/58/14.25 3.00/58/14.25   459.02
5 Polidor Ales CZE WSN 4.00/49 3.00/52   375.00
6 Lang Martin CZE SLP 4.00/58/16.00 1.50/37   360.66
7 Koleilat Tamer *CZE   2.00/49 4.00/49   285.71
8 Tichy Vaclav CZE DOL 3.50/58/18.25 1.50/37   254.10
9 Koleilat Omar CZE SKS 1.00/55/18.25 3.00/58/18.25   245.90
10 Kment Libor *CZE   2.00/55/18.25 3.00/37   131.15
11 Loudil Marek *CZE   3.00/37 5.00/37   13.66
12 Koleilat Dany *CZE   1.50/37 0.50/37   8.93

Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Round1 Round2   Overall
1 Kmentova Klaudie CZE WSN 3350 3040   632.08
2 Kalinova Eliska CZE VLS 2280 2820   532.08
3 Cespivova Anna *CZE   4350 2820   506.99
4 Starkova Isabela *CZE   3750     437.06
5 Klementova Barbora CZE WSN2 3450 3010   402.10
6 Parussel Ronja GER CAP 2950 3040   354.31
7 Slavikova Veronika CZE WSN2 1420 1510   284.91
8 Hanusova Adela CZE WSN 2370     276.22
9 Jerglova Radka CZE SMK 1080 1300   245.28
10 Polidorova Linda CZE WSN 1890 2010   234.27
11 Theerova Alzbeta CZE SKP 1200 940   226.42
12 Cajzlova Katerina CZE     990   186.79
13 Skyvova Marcela CZE WSN2 860 380   100.23
14 Ledvinova Hana CZE SKP 860     100.23
15 Theerova Ela CZE SKP 500 460   94.34

Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Round1 Round2   Overall
1 Gerencsery Ladislav *CZE   5070     434.08
2 Polidor Ales CZE WSN 2060 2270   342.38
3 Kalina Ondrej CZE VLS 3400 2900   291.10
4 Lang Martin CZE SLP 2940 3280   280.82
5 Beran Matous CZE VLP 3060 3140   268.84
6 Loudil Marek *CZE   1840 2890   247.43
7 Marek Petr CZE VLS 1480 1950   166.95
8 Tichy Vaclav CZE DOL 1790     153.25
9 Hruby Libor CZE SWP 580 1620   138.70
10 Skyva Petr CZE SKH 1230     105.31
11 Vesely Tobias CZE SWP 500 140   75.41

Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Round1 Round2   Overall
1 Slavikova Veronika CZE WSN2 15.3m 14.8m   415.00
2 Kmentova Klaudie CZE WSN 14.5m 13.5m   375.00
3 Kalinova Eliska CZE VLS 13.8m 14.1m   355.00
4 Parussel Ronja GER CAP 25.8m 25.5m   341.33
5 Polidorova Linda CZE WSN 24.4m 24.5m   306.67
6 Hanusova Adela CZE WSN 20.9m 21.3m   221.33
7 Nakano Elisa CZE SKO 19.5m 19.1m   173.33
8 Skyvova Marcela CZE WSN2 17.0m 18.5m   146.67

Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Round1 Round2   Overall
1 Kalina Ondrej CZE VLS 46.0m 48.9m   604.60
2 Cerny Matej CZE VLS 46.2m 46.2m   495.33
3 Marek Petr CZE VLS 44.3m 44.0m   450.93
4 Loudil Marek *CZE   39.4m     336.45
5 Beran Matous CZE VLP 37.9m 36.5m   301.40
6 Lang Martin CZE SLP 28.0m 29.9m   207.11
7 Polidor Ales CZE WSN 12.8m 12.7m   143.28
8 Mares Jakub CZE SLP 11.5m 0.00m   111.17
9 Skyva Petr CZE SKH 19.8m 20.0m   75.54

Women Overall Results

- 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Slalom Tricks Jump Overall
1 Kmentova Klaudie CZE WSN 678.57 632.08 375.00 1685.65
2 Kalinova Eliska CZE VLS 437.50 532.08 355.00 1324.58
3 Parussel Ronja GER CAP 518.18 354.31 341.33 1213.82
4 Slavikova Veronika CZE WSN2 303.57 284.91 415.00 1003.48
5 Polidorova Linda CZE WSN 400.00 234.27 306.67 940.94
6 Hanusova Adela CZE WSN 418.18 276.22 221.33 915.73
7 Skyvova Marcela CZE WSN2 354.55 100.23 146.67 601.45

Men Overall Results

- 21/09/2019 - 22/09/2019
  Name Country Team Slalom Tricks Jump Overall
1 Kalina Ondrej CZE VLS 500.00 291.10 604.60 1395.70
2 Beran Matous CZE VLP 622.95 268.84 301.40 1193.19
3 Marek Petr CZE VLS 459.02 166.95 450.93 1076.90
4 Polidor Ales CZE WSN 375.00 342.38 143.28 860.66
5 Lang Martin CZE SLP 360.66 280.82 207.11 848.59
6 Loudil Marek *CZE   13.66 247.43 336.45 597.54

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved