International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: TWSWA 3 Event Tournament




Bonneys Waterski Park


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

All skiers D1 Slalom  (pdf)
All skiers D1 Tricks  (pdf)

All skiers D2 Slalom  (pdf)
All skiers D2 Jump  (pdf)

All skiers D3 Slalom  (pdf)
All skiers D3 Tricks  (pdf)
All skiers D3 Jump  (pdf)

All skiers D4 Slalom  (pdf)
All skiers D4 Tricks  (pdf)
All skiers D4 Jump  (pdf)

All skiers D5 Slalom  (pdf)
All skiers D5 Tricks  (pdf)

All results
TWSWA 3 Event Tournament
Bonneys Waterski Park - 31 Oct/1 Nov 2020 2020

TWSWA 3 Event Tournament - Individual classification

TWSWA 3 Event Tournament

All skiers D1 Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Butler Dion AUS
AUS
 
4.50/55/12.00 1.50/55/12.00      
2 Nottle Damon AUS
AUS
 
2.00/55/12.00 1.50/55/12.00      

All skiers D2 Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Nottle Byron AUS
AUS
 
5.50/58/14.25        
2 Sherwood Kayde AUS
AUS
 
3.50/55/14.25 1.50/55/13.00      
3 Wilson Damien AUS
AUS
 
5.00/55/16.00        
4 Andrews Brett AUS
AUS
 
4.50/55/16.00 4.00/43      
5 Hailand Jacob AUS
AUS
 
0.50/58/18.25 2.00/55/18.25      

All skiers D3 Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Fretwell Samuel AUS
AUS
 
3.00/52 3.00/58/18.25      
2 O'Neill Warren AUS
AUS
 
4.50/55/18.25        
3 Wilson Ben AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 4.00/55/18.25      
4 Stewart Kent AUS
AUS
 
0.50/52/16.00 3.00/43      
5 Green Daisy AUS
AUS
 
3.00/52        
6 Wilson Thomas AUS
AUS
 
2.00/52        

All skiers D4 Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Easton Lucas AUS
AUS
 
4.00/49        
1 Wilson James AUS
AUS
 
4.00/49        
3 Hall Tarkyn AUS
AUS
 
2.25/49        
4 Dowding Archie AUS
AUS
 
2.00/49 3.00/46      
5 Butler Bailey AUS
AUS
 
5.00/46 4.00/46      
6 Deer Mitchell AUS
AUS
 
4.00/46 4.00/43      
7 Wilson Patrick AUS
AUS
 
0.50/31        

All skiers D5 Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Edward AUS
AUS
 
3.00/25 5.00/34      

All skiers D1 Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Green Fletcher AUS
AUS
 
4750      

All skiers D3 Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Green Daisy AUS
AUS
 
2450      
2 Wilson Thomas AUS
AUS
 
1810        
3 Sherwood Kayde AUS
AUS
 
1610        
4 Wilson James AUS
AUS
 
890        

All skiers D4 Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Damien AUS
AUS
 
660        
2 O'Neill Warren AUS
AUS
 
650        
3 Wilson Patrick AUS
AUS
 
630        
4 Stewart Kent AUS
AUS
 
580        
5 Easton Lucas AUS
AUS
 
480        
6 Dowding Archie AUS
AUS
 
350        

All skiers D5 Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Edward AUS
AUS
 
320        
2 Wilson Ben AUS
AUS
 
290        
3 Hall Tarkyn AUS
AUS
 
270        

All skiers D2 Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Damien AUS
AUS
 
22.2m        

All skiers D3 Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Thomas AUS
AUS
 
13.8m        
2 Hall Tarkyn AUS
AUS
 
13.5m        
3 O'Neill Warren AUS
AUS
 
11.4m        

All skiers D4 Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2      
1 Easton Lucas AUS
AUS
 
13.8m        
2 Wilson James AUS
AUS
 
13.3m        
3 Wilson Patrick AUS
AUS
 
7.1m        

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved