International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: SQ 6 Event Ozski Resort




Oz Ski Coolum


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

All skiers D1 Slalom  (pdf)
All skiers D1 Tricks  (pdf)
All skiers D1 Jump  (pdf)

All skiers D2 Slalom  (pdf)
All skiers D2 Tricks  (pdf)
All skiers D2 Jump  (pdf)

All skiers D3 Slalom  (pdf)
All skiers D3 Tricks  (pdf)
All skiers D3 Jump  (pdf)

All skiers D4 Slalom  (pdf)
All skiers D4 Tricks  (pdf)
All skiers D4 Jump  (pdf)

All skiers D5 Slalom  (pdf)
All skiers D5 Tricks  (pdf)
All skiers D5 Jump  (pdf)

All skiers D6 Slalom  (pdf)
All skiers D6 Tricks  (pdf)
All skiers D6 Jump  (pdf)

All results
SQ 6 Event Ozski Resort
Oz Ski Coolum - 20/21 Feb 2021

SQ 6 Event Ozski Resort - Individual classification

SQ 6 Event Ozski Resort

All skiers D1 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Peter 2.00/55/11.25 4.00/55/10.75 1.00/55/10.75   52.00
2 Cornale Lucas 0.00/58/10.75 0.50/58/11.25 1.50/58/10.75   49.50
3 Reeves Scott 3.50/55/12.00 2.50/55/11.25     44.50
4 Sheehy Paul 4.00/55/13.00 2.50/55/11.25 1.50/55/12.00   44.50
5 Rogers Randall 5.00/55/12.00 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00   41.00
6 Ackland Jason 4.00/55/12.00 4.50/55/12.00 2.00/55/12.00   40.50
7 Simmonds Tayla 1.00/55/12.00 4.50/55/12.00     40.50
8 Fitzgerald Ryan 4.25/58/13.00 2.25/58/12.00     38.25
9 Little Greig 3.50/52/13.00 1.50/52/12.00     37.50
10 Appleton Kristy 1.50/52/13.00 1.50/52/12.00     37.50
11 Munro Hilary 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00     37.00
12 Sheehy Finn 4.50/58/13.00 0.00/58/12.00     36.00
13 Habermann Rory 1.50/52/13.00 1.00/52/13.00     31.50

All skiers D2 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Di Salvo Ruby 2.50/55/13.00 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00   34.00
2 Nicolson Paul 3.00/55/13.00 3.00/55/14.25 3.50/55/14.25   33.00
3 O'Connor Callum 3.50/55/14.25 2.00/55/13.00 4.50/55/14.25   32.00
4 Roberts Ethan 5.25/55/18.25 3.00/55/14.25 2.00/55/14.25   27.00
5 Reeves Taj 2.00/49/14.25 3.00/49/14.25 5.50/43   27.00
6 Campbell Michael 5.00/49 3.00/55/14.25 2.00/55/16.00   27.00
7 Jordan Mark 3.00/55/14.25 5.50/49 3.50/49   27.00
8 Sheehy Jett 2.00/55/14.25 0.50/55/14.25     26.00
9 Reeves Zarhli 5.00/52/16.00 5.00/52/16.00     23.00
10 Cornale Karmen 3.00/55/16.00 3.00/55/18.25     21.00
11 O'Connor Cara 0.00/55/18.25 1.50/55/16.00     19.50

All skiers D3 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Storey Maggie 3.00/46/16.00       21.00
2 Appleton Selina 2.00/49/16.00 3.50/46 1.00/49/16.00   20.00
3 Mcdonald Robyn 1.00/52/16.00 1.50/52 3.00/52   19.00
4 Ito Ken 4.00/55/18.25 5.00/55/18.25 2.00/55/18.25   17.00
5 Weeks John 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25   16.00
6 Ward Melanie 3.00/55/18.25 2.50/55/18.25 3.50/55/18.25   15.50
7 Sutherland Jack 2.00/58/18.25 3.00/58/18.25     15.00
8 Reeves Amy 2.00/52 2.00/55/18.25     14.00
9 Dyson Murray 1.50/58/18.25 1.50/58/18.25     13.50
10 Roberts Jason 5.00/52 3.00/49     11.00
11 Wiseman Amaya 2.00/52 4.00/52     10.00
12 Teague James 4.00/52 4.00/49     10.00

All skiers D4 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Mccarthy Emita 0.50/52/16.00 0.00/52/16.00 3.00/52/16.00   69.00
2 Campbell Kim 1.00/52/16.00 5.00/49 1.00/52/16.00   67.00
3 Sutherland Brett 4.00/52 5.00/49 5.50/52   65.50
4 Dunn Grant 4.50/52 3.00/52 3.50/52   64.50
5 Purcell Martin 3.00/49 4.50/43 2.50/43   57.00

All skiers D5 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Murphy Paul 0.00/46 0.50/46 4.00/46   52.00
2 Dunn Jayden 1.00/34 2.00/37 2.00/37   32.00
3 Wintle Scott 2.00/37 2.00/37     32.00
4 Mccarthy Sienna 3.00/31 3.00/31 3.00/31   15.00

All skiers D1 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Simmonds Tayla 4870 7120     7120
2 Cornale Lucas 4100 5410     5410
3 Munro Hilary 3930 4300     4300
4 Appleton Kristy 2360 3390     3390

All skiers D2 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Appleton Selina 2040 2540     2540
2 Reeves Zarhli 2090 2090     2090
3 Ito Ken 2040 1960     2040
4 Di Salvo Ruby 1810 2010     2010
5 Sheehy Jett 1700 1850     1850

All skiers D3 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Reeves Taj 1770 1490     1770
2 Cornale Karmen 1310 1740     1740
3 Habermann Rory 860 1450     1450
4 O'Connor Cara 1150 1300     1300
5 O'Connor Callum 1120 1250     1250
6 Wiseman Amaya 1050 1180     1180
7 Ackland Jason 1100 1040     1100
8 Wintle Scott 1080 1080     1080

All skiers D4 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Mccarthy Emita 1780 1920     1920
2 Roberts Ethan 1100 1100     1100
3 Little Greig 860 180     860

All skiers D5 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Sutherland Jack 440 440     440
2 Mccarthy Sienna 200 200     200
3 Dunn Jayden 40 40     40

All skiers D1 Jump Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Carroll Jacinta 55.0m 55.3m 55.7m   55.7
2 Reeves Scott 47.2m 53.4m 53.8m   53.8

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Lucas 32.8m 35.9m     35.9
2 Munro Hilary 34.1m 33.7m     34.1
3 Sheehy Finn 31.9m 32.8m     32.8
4 Ito Ken 29.9m 28.6m     29.9

All skiers D3 Jump Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Sheehy Jett 25.0m 24.6m     25.0
2 Appleton Kristy 24.5m 23.9m     24.5

All skiers D4 Jump Results

Homologation: Ranking List - 20/02/2021 - 21/02/2021
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 O'Connor Callum 18.0m 19.6m     19.6
2 Wintle Scott 19.5m 18.3m     19.5
3 Habermann Rory 16.7m 16.7m     16.7
4 Reeves Zarhli 12.5m 13.4m     13.4

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved