International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Malibu Round 3 Mulwala




Max Kirwan Lakes Mulwala


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

GRE Marine D1-13m+ Slalom
Stokes Skis Australia D1-3000+ Tricks
Albury Wodonga MG D1-45m+ Jump

W.B Hunter Group D2-16m to 13m Slalom
Nautilus Marine Insurance D2-2000 to 3000 Tricks
Wagga Trucks D2-35m to 45m Jump

D3 Skis NSW D3-52k to 16m Slalom
Hunter 1866 D3-1000 to 2000 Tricks
Stoney Park D3-20m to 35m Jump

KD Skis D4-46k to 52k Slalom
JDT Homes D4-500 to 1000 Tricks
World of Wellness D4-10m to 20m Jump

Wicked Wake & Ski D5-28k to 46k Slalom
GRE Marine D5-0 to 500 Tricks
GRE Marine D5-0 to 10m Jump
Stokes Skis Australia D6-Mini Course Slalom

All results
Malibu Round 3 Mulwala
Max Kirwan Lakes Mulwala - 27/28 Nov 2021 2021

Malibu Round 3 Mulwala - Individual classification

Malibu Round 3 Mulwala

GRE Marine D1-13m+ Slalom Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Burgess Jarrah *AUS 2.50/58/12.00 6.00/58/12.00     80.50
2 Butlin Lara *AUS 0.50/55/12.00 5.00/55/13.00     71.50
3 Hayes Erica *AUS 3.00/55/13.00 2.00/55/12.00     71.00
4 Shaw Isabel *AUS 1.00/55/13.00 1.00/55/12.00     68.00
5 Bennett Thomas *AUS 4.50/58/14.25 1.50/58/12.00     66.00
6 Moroney Layne *AUS 2.50/55/13.00 3.50/55/13.00     66.00
7 Ashcroft Callan *AUS 2.00/58/13.00 3.00/58/13.00     65.00

W.B Hunter Group D2-16m to 13m Slalom Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Butlin Lochie *AUS 1.50/58/14.25 5.00/58/14.25     54.50
2 Moroney William *AUS 2.50/58/14.25 3.50/58/14.25     54.00
3 Ashcroft Jaycee *AUS 2.00/55/16.00 3.00/55/16.00     41.00
4 Louder Mark *AUS 2.50/55/14.25       26.50

D3 Skis NSW D3-52k to 16m Slalom Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Moloney Bridget *AUS 6.00/49 0.00/55/14.25     54.00
2 Bickerton Hayden *AUS 3.00/55/18.25 5.00/55/18.25     44.00
3 Hehir Nathan *AUS 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25     44.00
4 Richards Ada *AUS 2.00/52 2.00/55/18.25     34.00

KD Skis D4-46k to 52k Slalom Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Richards Georgie *AUS 3.00/52 3.00/52     54.00
2 Thrower Ellie *AUS 3.00/49 4.00/52     49.00
3 Hayes Laura *AUS 2.00/46 0.00/49     32.00

Stokes Skis Australia D1-3000+ Tricks Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Ashcroft Callan *AUS 5070 4730     9800
2 Hayes Erica *AUS 3470 4650     8120
3 Moroney Layne *AUS 3920 3660     7580
4 Hayes Laura *AUS 2250 3730     5980
5 Butlin Lochie *AUS 1620 4250     5870
6 Butlin Lara *AUS 3070 2710     5780
7 Moroney William *AUS 1890 3700     5590
8 Shaw Isabel *AUS 2390 2760     5150

Nautilus Marine Insurance D2-2000 to 3000 Tricks Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Bennett Thomas *AUS 1670 2290     3960

Hunter 1866 D3-1000 to 2000 Tricks Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Ashcroft Jaycee *AUS 1850 1360     3210
2 Richards Ada *AUS 1460 1530     2990
3 Louder Mark *AUS 1750       1750

JDT Homes D4-500 to 1000 Tricks Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Richards Georgie *AUS 1090 1000     2090
2 Thrower Ellie *AUS 1030 850     1880
3 Moloney Bridget *AUS 990 750     1740
4 Bickerton Hayden *AUS 1220 420     1640

GRE Marine D5-0 to 500 Tricks Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Hehir Chelsea *AUS 80 80     160
2 Thrower Tilly *AUS 40 40     80
2 Thrower Toby *AUS 40 40     80

Stokes Skis Australia D6-Mini Course Slalom Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Robinson Caitlyn *AUS 236 237     473
2 Thrower Tilly *AUS 134 138     272
3 Hehir Chelsea *AUS 143 125     268
4 Thrower Toby *AUS 126 120     246

Albury Wodonga MG D1-45m+ Jump Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Ashcroft Callan *AUS 29.8m 36.4m     66.2

Wagga Trucks D2-35m to 45m Jump Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Louder Mark *AUS 30.5m 31.8m     62.3

Stoney Park D3-20m to 35m Jump Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Bennett Thomas *AUS 27.7m 27.5m     55.2
2 Butlin Lochie *AUS 22.8m 26.7m     49.5
3 Moroney William *AUS 20.4m 23.6m     44.0
4 Butlin Lara *AUS 21.2m 20.1m     41.3
5 Hayes Erica *AUS 20.6m 19.3m     39.9
6 Shaw Isabel *AUS 16.7m 16.2m     32.9
7 Ashcroft Jaycee *AUS 0.00m 16.2m     16.2

GRE Marine D5-0 to 10m Jump Results

Homologation: Normal - 27/11/2021 - 28/11/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Bickerton Hayden *AUS 12.6m 13.6m     26.2

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved