International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Malibu Round 4 Albury




Albury Waterski Club


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

GRE Marine D1-13m+ Slalom
Stokes Skis Australia D1-3000+ Tricks
Albury Wodonga MG D1-45m+ Jump

W.B Hunter Group D2-16m to 13m Slalom
Nautilus Marine Insurance D2-2000 to 3000 Tricks
Wagga Trucks D2-35m to 45m Jump

D3 Skis NSW D3-52k to 16m Slalom
Hunter 1866 D3-1000 to 2000 Tricks
Stoney Park D3-20m to 35m Jump

KD Skis D4-46k to 52k Slalom
JDT Homes D4-500 to 1000 Tricks
World of Wellness D4-10m to 20m Jump

Wicked Wake & Ski D5-28k to 46k Slalom
GRE Marine D5-0 to 500 Tricks
GRE Marine D5-0 to 10m Jump
Stokes Skis Australia D6-Mini Course Slalom

All results
Malibu Round 4 Albury
Albury Waterski Club - 4/5 Dec 2021 2021

Malibu Round 4 Albury - Individual classification

Malibu Round 4 Albury

GRE Marine D1-13m+ Slalom Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Finnimore David *AUS 5.50/55/12.00 2.00/55/12.00     79.50
2 Butlin Lara *AUS 4.50/55/13.00 4.00/55/13.00     68.50
3 Ashcroft Callan *AUS 2.00/58/13.00 2.00/58/13.00     64.00
4 Hayes Erica *AUS 2.00/55/13.00 2.00/55/14.25     58.00

W.B Hunter Group D2-16m to 13m Slalom Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Butlin Lochie *AUS 2.50/58/13.00 3.00/58/14.25     59.50
2 Ashcroft Jaycee *AUS 3.00/55/16.00 2.50/55/14.25     47.50
3 Louder Mark *AUS 2.50/55/16.00 4.50/49     25.00
4 Fletcher Bob *AUS 4.00/49 4.50/49     8.50

D3 Skis NSW D3-52k to 16m Slalom Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Moloney Bridget *AUS 0.00/52/16.00 3.50/52     57.50
2 Bickerton Hayden *AUS 3.00/55/18.25 3.00/55/18.25     42.00
3 Richards Ada *AUS 5.00/52 3.00/55/18.25     38.00
4 Lawes Mitchell *AUS 4.00/55/18.25       22.00
5 Lawes Harrison *AUS 4.00/46 3.00/46     7.00
6 Lawes Samuel *AUS 1.00/46       1.00

KD Skis D4-46k to 52k Slalom Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Thomas Ben *AUS 2.00/55/18.25 2.50/55/18.25     64.50
2 Fletcher Ellouise *AUS 1.00/49 2.00/49/16.00     57.00
3 Thrower Ellie *AUS 1.00/52 4.00/52     53.00
4 Richards Georgie *AUS 4.00/49 2.00/52     48.00
5 Hodgson Jack *AUS 3.00/40 4.50/40     7.50

Wicked Wake & Ski D5-28k to 46k Slalom Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Fletcher Mitchell *AUS 2.00/43 2.50/43     88.50

Stokes Skis Australia D1-3000+ Tricks Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Hayes Erica *AUS 3850 4800     8650
2 Ashcroft Callan *AUS 5180 2360     7540
3 Butlin Lara *AUS 2470 3710     6180
4 Butlin Lochie *AUS 2450 2150     4600

Nautilus Marine Insurance D2-2000 to 3000 Tricks Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Lawes Harrison *AUS 1600 1580     3180

Hunter 1866 D3-1000 to 2000 Tricks Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Ashcroft Jaycee *AUS 1570 2070     3640
2 Richards Ada *AUS 2150 1360     3510
3 Louder Mark *AUS 1220 1520     2740
4 Richards Georgie *AUS 1350 940     2290
5 Lawes Samuel *AUS 780 940     1720
6 Fletcher Ellouise *AUS 420 1150     1570

JDT Homes D4-500 to 1000 Tricks Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Bickerton Hayden *AUS 1490 1900     3390
2 Thrower Ellie *AUS 1390 720     2110
3 Moloney Bridget *AUS 900 750     1650

GRE Marine D5-0 to 500 Tricks Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Fletcher Mitchell *AUS 140 290     430
2 Thrower Tilly *AUS 80 80     160
2 Thrower Toby *AUS 80 80     160

Stokes Skis Australia D6-Mini Course Slalom Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Thrower Tilly *AUS 134 170     304
2 Thrower Toby *AUS 146 136     282
3 Robinson Caitlyn *AUS 40 237     277

Albury Wodonga MG D1-45m+ Jump Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Ashcroft Callan *AUS 41.6m 41.7m     83.3

Wagga Trucks D2-35m to 45m Jump Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Louder Mark *AUS 33.7m 33.6m     67.3

Stoney Park D3-20m to 35m Jump Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Butlin Lara *AUS 26.8m 26.3m     53.1
2 Hayes Erica *AUS 21.4m 20.7m     42.1
3 Ashcroft Jaycee *AUS 18.4m 17.5m     35.9

GRE Marine D5-0 to 10m Jump Results

Homologation: Normal - 4/12/2021 - 5/12/2021
  Name Country Round 1 Round 2     Pts
1 Bickerton Hayden *AUS 15.2m 16.5m     31.7
2 Richards Ada *AUS 9.6m 10.0m     19.6

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved