International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Ukrainian Wakesurf Championships




BreakWater Club


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants (pdf)

Results

Heat results


Grom Girls Wake Skim  (pdf)

Grom Boys Wake Skim  (pdf)

Under 18 Men Wake Skim  (pdf)

Open Women Wake Surf  (pdf)
Open Women Wake Skim  (pdf)

Open Men Wake Surf  (pdf)
Open Men Wake Skim  (pdf)

Masters Women Wake Skim  (pdf)

Masters Men Wake Skim  (pdf)

Veterans 1 Men Wake Skim  (pdf)

Veterans 2 Men Wake Skim  (pdf)

Amateur Women Wake Skim  (pdf)

Amateur Men Wake Skim  (pdf)

All results (pdf)
Ukrainian Wakesurf Championships
BreakWater Club - 25/26 Sep 2021

Ukrainian Wakesurf Championships - Individual classification

Ukrainian Wakesurf Championships

Open Women Wake Surf Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Mykhnevych Antonyna Adrenalin 80,00 83,33        
2 Potapushkina Anna *Adrenalin 40,00 45,83        
3 Sokolova Iryna *Adrenalin 50,00 42,50        
4 Bezeleva Anna *Adrenalin 34,17 33,33        

Open Men Wake Surf Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Prokofiev Olexiy Adrenalin 30,00 72,92        
2 Gorbuntsov Vladyslav City Swell 88,33 61,00        
3 Kolyushkin Philimon Cuba Camp 62,33 48,08        
4 Shcherbyna Dmytro *Adrenalin 70,00 43,00        
5 Krykunenko Andriy *Adrenalin 50,00 39,33        
6 Semak Roman BreakWater 34,33 26,67        

Grom Girls Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Vorobieva Elisaveta Adrenalin 66,67 70,00        
2 Makovenko Sofiia *Adrenalin 50,00 53,67        
3 Kuzma Michel BreakWater 38,33 36,33        
4 Ilchenko Eva *Adrenalin 30,00 31,67        
5 Krykunenko Eva *Adrenalin 9,17 13,75        

Grom Boys Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Dubina Rostyslav Adrenalin 78,75 73,75        
2 Kondratskiy Evgen *Adrenalin 70,17 66,67        
3 Storozhuk Makar *Adrenalin 18,33 50,00        
4 Golomedov Neyfan *Adrenalin 36,67 45,42        
5 Komaryst Oleksandr *Adrenalin 50,00 33,33        
6 Krykunenko Matviy *Adrenalin 26,67 18,33        

Under 18 Men Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Kovtun Ivan BreakWater 67,50 60,83        
2 Ieshchenko-Petrov Mykola BreakWater 49,17 40,00        
3 Kozyarivskyi Bohdan Adrenalin 52,50 30,00        

Open Women Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Sokolova Sofia Adrenalin 75,00 87,33        
2 Mykhnevych Antonyna Adrenalin 80,42 80,00        
3 Krasnova Mariia *Adrenalin 46,67 62,83        
4 Chernikova Viktoria *Adrenalin 30,00 60,00        
5 Petrova Alena *Adrenalin 40,00 30,00        

Open Men Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications LCQ Final      
1 Soloshenko Mykhailo Adrenalin 66,67   72,92      
2 Osadchiy Volodymyr Adrenalin 74,17   66,25      
3 Chuba Volodymyr *Adrenalin 48,33 60,00 57,08      
4 Krykunenko Andriy *Adrenalin 70,00   51,17      
5 Kolyushkin Philimon Cuba Camp 80,00   42,58      
6 Hrytsutenko Oleksandr * 51,25 54,17 40,00      
7 Cherednychenko Olexiy Cuba Camp 50,00 49,17        
8 Denysenko Evgen * 30,00 30,00        
9 Gorbuntsov Vladyslav City Swell DNS          

Amateur Women Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Odnorog Antonyna *Adrenalin 58,75 63,08        
2 Vergun Tetiana Cuba Camp 66,08 61,08        
3 Vyskochyl Anastasiia *Adrenalin 40,83 46,67        
4 Volska Alissa Adrenalin 50,00 41,58        

Amateur Men Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Grygorchuk Oleksandr BreakWater 70,00 64,17        
2 Savlev Pavlo Cuba Camp 60,00 52,50        
3 Pyvovarov Andriy Cuba Camp 50,83 40,00        

Masters Women Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Kamenchuk Yulia Adrenalin 70,00 81,33        
2 Tsyrkun Tetiana *Adrenalin 49,17 65,83        
3 Rudenko Sofiia *Adrenalin 25,00 43,33        
4 Travova Anastasiia *Adrenalin 30,00 31,00        
5 Volska Olena *Adrenalin 20,00 20,00        
6 Grygorchuk Maryna BreakWater DNS          

Masters Men Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Nekrashevych Evgen *Adrenalin 50,83 68,50        
2 Tevkun Mykhailo *Adrenalin 60,83 63,33        
3 Baklan Maksym *Adrenalin 40,83 58,33        

Veterans 1 Men Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Kamenchuk Evgen *Adrenalin 58,75 66,83        
2 Kopylov Denys BreakWater 66,67 56,08        
3 Kikava Enver BreakWater 60,00 46,67        

Veterans 2 Men Wake Skim Results

Homologation: Ranking List - 25.09.2021 - 26.09.2021
  Name Club Qualifications Final        
1 Kolyushkin Oleg BreakWater 67,50 65,25        
2 Hrytsutenko Volodymyr * 50,00 48,33        
3 Danyliuk Vladyslav BreakWater 30,00 DNS        

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved