International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: British Youth Trials


South Lake


Tournament

  Time table & start lists
  List of participants

Results

  Live results

  Under 10 Girls Slalom
  Under 10 Girls Tricks
  Under 10 Girls Overall

  Under 10 Boys Slalom
  Under 10 Boys Tricks
  Under 10 Boys Overall

  Under 12 Girls Slalom
  Under 12 Girls Tricks
  Under 12 Girls Overall

  Under 12 Boys Slalom
  Under 12 Boys Tricks
  Under 12 Boys Overall

  Under 14 Girls Slalom
  Under 14 Girls Tricks
  Under 14 Girls Jump
  Under 14 Girls Overall

  Under 14 Boys Slalom
  Under 14 Boys Tricks
  Under 14 Boys Jump
  Under 14 Boys Overall

  Under 17 Girls Slalom
  Under 17 Girls Tricks
  Under 17 Girls Jump
  Under 17 Girls Overall

  Under 17 Boys Slalom
  Under 17 Boys Tricks
  Under 17 Boys Jump
  Under 17 Boys Overall

  Under 21 Ladies Slalom
  Under 21 Ladies Tricks
  Under 21 Ladies Jump
  Under 21 Ladies Overall

  Under 21 Men Slalom
  Under 21 Men Tricks
  Under 21 Men Jump
  Under 21 Men Overall
British Youth Trials
South Lake - 4/5 Jun 2011 2011

British Youth Trials - Skiers list - All skiers

British Youth Trials

Alphabetic list All skiers

Name Country   Categ.        
Benjamin Eleanor *GBR GBR -21 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Blundell Ed *GBR GBR -17 M   Tricks    
Burke Thomas *GBR GBR -14 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Butterfield Amber *GBR GBR -10 F   Tricks    
Byer Sam *GBR GBR -10 M Slalom Tricks   Overall
Colverd Jodie *GBR GBR -17 F Slalom Tricks    
Court Freddie *GBR GBR -12 M Slalom Tricks   Overall
Earl James *GBR GBR -21 M Slalom Tricks Jump 165 Overall
Foley-Brickley David *GBR GBR -17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Forrest Georgina *GBR GBR -21 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Hazelwood Ben *GBR GBR -17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Hazelwood Robert *GBR GBR -14 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Heath Calum *GBR GBR -17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Jones Sophie *GBR GBR -17 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Kinnane David *GBR GBR -17 M Slalom Tricks    
Kinnane Sam *GBR GBR -12 M Slalom Tricks   Overall
Moore Charlotte *GBR GBR -14 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Nutt Katie *GBR GBR -12 F Slalom Tricks   Overall
Outram Luke *GBR GBR -17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Outram Sanchia *GBR GBR -14 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Poland Joel *GBR GBR -12 M Slalom Tricks   Overall
Poole Thomas *GBR GBR -17 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Shorten Danielle *GBR GBR -21 F Slalom Tricks Jump 165 Overall
Spavin Harry *GBR GBR -14 M Slalom Tricks Jump 150 Overall
Turp Benjamin *GBR GBR -12 M Slalom Tricks   Overall
Turp William *GBR GBR -17 M Slalom Tricks Jump 165 Overall
Wharton Charlotte *GBR GBR -17 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Williams Lauren *GBR GBR -17 F Slalom Tricks Jump 150 Overall
Winter Amelia *GBR GBR -21 F Slalom      
Winter Fred *GBR GBR -21 M Slalom      
Young Harry *GBR GBR -14 M Slalom Tricks    

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved