International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: 2011 Europe & Africa YOUTH CHAMPIONSHIPS


Dnipropetrovsk


Tournament

  Time table & start lists
  List of participants

Results

  Live results

  Under 14 Girls Slalom
  Under 14 Girls Tricks
  Under 14 Girls Jump
  Under 14 Girls Overall

  Under 14 Boys Slalom
  Under 14 Boys Tricks
  Under 14 Boys Jump
  Under 14 Boys Overall

  Under 17 Girls Slalom
  Under 17 Girls Tricks
  Under 17 Girls Jump
  Under 17 Girls Overall

  Under 17 Boys Slalom
  Under 17 Boys Tricks
  Under 17 Boys Jump
  Under 17 Boys Overall

  Overall Under 14, Under 17 Team classification
  Overall Under 17 Team classification
  Overall Under 14 Team classification
2011 Europe & Africa YOUTH CHAMPIONSHIPS
Dnipropetrovsk - 24/28 Aug 2011 2011

2011 Europe & Africa YOUTH CHAMPIONSHIPS

24 August 2011

  08:00    Under 14 Girls Serie 2 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Girls Serie 1 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Boys Serie 2 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Boys Serie 1 Slalom Elimination Round  start list 
  14:30    Under 17 Girls Serie 2 Tricks Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Girls Serie 1 Tricks Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 2 Tricks Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 1 Tricks Elimination Round  start list 

25 August 2011

  08:00    Under 17 Girls Serie 3 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Girls Serie 2 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Girls Serie 1 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 3 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 2 Slalom Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 1 Slalom Elimination Round  start list 
  15:30    Under 14 Boys Serie 2 Jump Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Boys Serie 1 Jump Elimination Round  start list 

26 August 2011

  08:00    Under 14 Girls Serie 2 Tricks Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Girls Serie 1 Tricks Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Boys Serie 2 Tricks Elimination Round  start list 
  Following    Under 14 Boys Serie 1 Tricks Elimination Round  start list 
  13:00    Under 14 Girls Jump Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Girls Serie 2 Jump Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Girls Serie 1 Jump Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 2 Jump Elimination Round  start list 
  Following    Under 17 Boys Serie 1 Jump Elimination Round  start list 

27 August 2011

  08:30    Under 14 Girls Slalom Final  start list 
  09:45    Under 17 Boys Slalom Final  start list 
  11:30    Under 17 Girls Tricks Final  start list 
  12:30    Under 14 Boys Tricks Final  start list 
  14:30    Under 14 Girls Jump Final  start list 
  15:45    Under 14 Boys Jump Final  start list 

28 August 2011

  08:30    Under 14 Boys Slalom Final  start list 
  10:00    Under 17 Girls Slalom Final  start list 
  12:00    Under 14 Girls Tricks Final  start list 
  13:00    Under 17 Boys Tricks Final  start list 
  14:30    Under 17 Girls Jump Final  start list 
  16:00    Under 17 Boys Jump Final  start list 
Live Webcast

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved