International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: EAME YOUTH CHAMPIONSHIPS 2009


ORTHEZ


Tournament

  Time table & start lists
  List of participants

Results

  Under 14 Girls Slalom
  Under 14 Girls Tricks
  Under 14 Girls Jump
  Under 14 Girls Overall

  Under 14 Boys Slalom
  Under 14 Boys Tricks
  Under 14 Boys Jump
  Under 14 Boys Overall

  Under 17 Girls Slalom
  Under 17 Girls Tricks
  Under 17 Girls Jump
  Under 17 Girls Overall

  Under 17 Boys Slalom
  Under 17 Boys Tricks
  Under 17 Boys Jump
  Under 17 Boys Overall
EAME YOUTH CHAMPIONSHIPS 2009
ORTHEZ - 26/30 Aug 2009 2009

EAME YOUTH CHAMPIONSHIPS 2009 - Skiers list - All skiers

EAME YOUTH CHAMPIONSHIPS 2009

Alphabetic list All skiers

Bib Name Country     Categ.        
  Allman Jemma GBR GBR   -14 F Slalom s1 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Arp Hansen Mikkel DEN DEN   -17 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 165 Overall
  Bagnoli Alice *ITA ITA   -14 F Slalom s1 Tricks s1    
  Bagnoli Martina ITA ITA   -17 F Slalom s2 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Balounova Kamila CZE CZE   -14 F Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Barguńó Jané Guillermo ESP ESP   -17 M Slalom s3 Tricks s2 Jump s3 165 Overall
  Blomqvist Felix SWE SWE   -14 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 150 Overall
  Bonnemann Chiara GER GER   -14 F Slalom s1 Tricks s2 Jump s1 150 Overall
  Bonnemann Giannina GER GER   -17 F Slalom s1 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Borysewicz Kamil POL POL   -14 M Slalom s2 Tricks s3 Jump s1 150 Overall
  Cambray Iris FRA FRA   -17 F Slalom s1 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Caruso Brando ITA ITA   -14 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Cespivova Anna CZE CZE   -14 F Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Christoffersen Magnus NOR NOR   -17 M Slalom s3      
  Christoforou Christina CYP CYP   -17 F Slalom s2      
  Christou Dimitris GRE GRE   -17 M Slalom s1 Tricks s1    
  Collot Sophie BEL BEL   -14 F Slalom s2   Jump s2 150  
  Conde Ricardo ESP ESP   -17 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 150 Overall
  Dailland Tanguy FRA FRA   -14 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s2 150 Overall
  Daniil Dany GRE GRE   -14 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s3 150 Overall
  Daniil Ioli GRE GRE   -14 F Slalom s1 Tricks s2    
  De Medrano Tiana Júlia ESP ESP   -17 F Slalom s1 Tricks s2    
  Descuns Sacha FRA FRA   -17 M Slalom s1 Tricks s2 Jump s1 165 Overall
  Deshayes Julie *FRA FRA   -14 F   Tricks s1    
  Donatiu Vińas Lluís ESP ESP   -14 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s2 150 Overall
  Earl James GBR GBR   -17 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
  Efverström Daniel SWE SWE   -17 M     Jump s1 165  
  Fil'Chenko Danylo UKR UKR   -14 M Slalom s3 Tricks s2    
  Galinowski Jan POL POL   -17 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s1 165 Overall
  Garassino Francesco ITA ITA   -17 M Slalom s1 Tricks s2 Jump s2 165 Overall
  Gerritsen Patrick NED NED   -17 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s3 165 Overall
  Geuther Aline SUI SUI   -14 F Slalom s2      
  Granhus Thea Caroline NOR NOR   -14 F Slalom s2      
  Grosek Seppi AUT AUT   -17 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s1 165 Overall
  Grosset Janin Anna *FRA FRA   -14 F Slalom s1      
  Gruslin Jerôme BEL BEL   -17 M Slalom s3      
  Hadjikyriacos Kyriacos CYP CYP   -17 M Slalom s1      
  Haglund Fanny SWE SWE   -17 F Slalom s2 Tricks s2    
  Hazelwood Ben GBR GBR   -14 M Slalom s2 Tricks s3 Jump s3 150 Overall
  Hoikkanen Emilia FIN FIN   -17 F Slalom s2 Tricks s2 Jump 150 Overall
  Hökfelt Zaccarias SUI SUI   -14 M Slalom s2      
  Hottlet Thomas BEL BEL   -14 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 150 Overall
  Huemer Hanna AUT AUT   -17 F Slalom s1 Tricks s2 Jump 150 Overall
  Hvaara Tobias NOR NOR   -17 M Slalom s2   Jump s1 165  
  Isayeu Aliaksandr BLR BLR   -17 M Slalom s2 Tricks s1 Jump s3 165 Overall
  Ivlyushkina Olga URU URU   -14 F   Tricks s2    
  Jollivet Maxence *FRA FRA   -17 M     Jump s2 165  
  Juritsch Nico AUT AUT   -14 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s1 150 Overall
  Kaldis Alexandra GRE GRE   -17 F Slalom s1 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Kaldis Arieta ITA ITA   -14 F Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Kicin Milan SVK SVK   -14 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 150 Overall
  Kisialiova Katsiaryna BLR BLR   -14 F Slalom s2 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Klementova Barbora CZE CZE   -14 F Slalom s1 Tricks s1 Jump s2 150 Overall
  Kolman Martin CZE CZE   -17 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
  Kotliarenko Anastasiia UKR UKR   -17 F Slalom s2      
  Labkovich Ilya BLR BLR   -17 M Slalom s3 Tricks s1 Jump s2 165 Overall
  Lagadec Jean FRA FRA   -14 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s2 150 Overall
  Lichtle Alexia FRA FRA   -14 F Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Linden Lasse SWE SWE   -17 M Slalom s1      
  Llewellyn Dorian AUT AUT   -14 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Loudil Marek CZE CZE   -14 M Slalom s1 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Marozau Artsiom BLR BLR   -14 M Slalom s2 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Mateo-Florentino Ana BEL BEL   -17 F Slalom s2      
  Mayling Annie GBR GBR   -17 F Slalom s1 Tricks s2 Jump 150 Overall
  Meisner Viktor CZE CZE   -17 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s3 165 Overall
  Metivier Eudes *FRA FRA   -17 M Slalom s1      
  Mill Botella Mariona ESP ESP   -17 F Slalom s2 Tricks s2 Jump 150 Overall
  Mill Botella Pia ESP ESP   -14 F Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Mishustsin Pavel BLR BLR   -17 M Slalom s2 Tricks s1 Jump s2 165 Overall
  Moen Herman NOR NOR   -17 M Slalom s3      
  Nathanail Yiannis *GRE GRE   -14 M Slalom s1      
  Nieuwenhuis Masha NED NED   -17 F Slalom s2 Tricks s2 Jump 150 Overall
  Nikitidis Paris GRE GRE   -17 M Slalom s2 Tricks s3 Jump s2 165 Overall
  Noguera Vergés Alvaro ESP ESP   -14 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s3 150 Overall
  Nosachev Evgeny RUS RUS   -14 M Slalom s3 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Österlund Vilgot SWE SWE   -14 M Slalom s2 Tricks s3 Jump s2 150 Overall
  Paci Alessandro *ITA ITA   -14 M Slalom s1 Tricks s2 Jump s1 150 Overall
  Pajni Gianmarco ITA ITA   -14 M Slalom s2 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Pajni Maria Luisa ITA ITA   -17 F Slalom s1 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Partl Daniel AUT AUT   -17 M Slalom s2 Tricks s3 Jump s1 165 Overall
  Patounis Achileas GRE GRE   -17 M Slalom s2 Tricks s2    
  Paturel Alizée SUI SUI   -14 F Slalom s2      
  Petrov Oleg RUS RUS   -17 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s2 165 Overall
  Phily Laura FRA FRA   -17 F Slalom s2 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Piron Theo FRA FRA   -14 M Slalom s1 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Pirozhenko Anna UKR UKR   -14 F   Tricks s1    
  Plytas Nikolaos GRE GRE   -14 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Poulain-Ferarios Camille FRA FRA   -17 F Slalom s1 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Pozdnyakova Daria RUS RUS   -14 F   Tricks s2 Jump s2 150  
  Proios Ioannis GRE GRE   -14 M Slalom s1   Jump s1 150  
  Rada Laura AUT AUT   -14 F Slalom s2 Tricks s2 Jump s1 150 Overall
  Rodriguez Vidal Ignacio ESP ESP   -14 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 150 Overall
  Salmina Mara AUT AUT   -14 F Slalom s2 Tricks s2 Jump s1 150 Overall
  Schuermans Felix BEL BEL   -14 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s3 150 Overall
  Schultz-Sorensen Victor DEN DEN   -17 M Slalom s2      
  Shpak Stsiapan BLR BLR   -14 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s2 150 Overall
  Simoes Marta POR POR   -14 F Slalom s1      
  Stadlbaur Benjamin SUI SUI   -17 M Slalom s1 Tricks s3 Jump s2 165 Overall
  Stadlbaur Vincent SUI SUI   -14 M Slalom s3      
  Starkova Rebeka CZE CZE   -17 F Slalom s2 Tricks s2 Jump 150 Overall
  Straltsova Hanna BLR BLR   -17 F Slalom s1 Tricks s1 Jump 150 Overall
  Stroberg Tyron RSA RSA   -17 M Slalom s3   Jump s3 150  
  Swoboda Matthias AUT AUT   -17 M Slalom s2 Tricks s3 Jump s1 165 Overall
  Teigen Richard NOR NOR   -14 M Slalom s2      
  Tichy Vaclav CZE CZE   -17 M Slalom s3 Tricks Jump s3 165 Overall
  Van Der Merwe Eamon RSA RSA   -14 M Slalom s3      
  Van Heuverswijn Cyprien BEL BEL   -17 M Slalom s2 Tricks s1 Jump s2 165 Overall
  Van Vliet Marco NED NED   -17 M Slalom s3 Tricks s3 Jump s3 165 Overall
  Vanden Eynde Chloe BEL BEL   -14 F Slalom s2      
  Vasilyev Vadim RUS RUS   -14 M Slalom s3 Tricks s1 Jump s3 150 Overall
  Vikström Oskar SWE SWE   -17 M Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
  Visser Gj RSA RSA   -17 M Slalom s1      
  Vorona Maria RUS RUS   -14 F Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 150  
  Wharton Charlotte GBR GBR   -14 F Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 150 Overall
  Wharton Christopher GBR GBR   -17 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s1 165 Overall
  Williams Lauren GBR GBR   -14 F Slalom s1 Tricks s1 Jump s2 150 Overall
  Winter Amelia *GBR GBR   -17 F Slalom s1      
  Wolf Nikolas SVK SVK   -14 M Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
  Woodgate Michael GBR GBR   -17 M Slalom s1 Tricks s2 Jump s2 165 Overall

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved